Nemusí se jednat o samostatnou místnost, pracovní kout se dá zařídit i ve vašem obývacím pokoji nebo ložnici. Důležitější než prostor je ovšem vybavení, které by mělo být kvalitní a praktické. Při výběru kancelářského nábytku se zaměřte na materiál, který určuje jeho odolnost a životnost.
Neopomíjejte ani vzhled a design vaší pracovny, abyste se při práci cítili příjemně. Pokud budete pořádat schůzky u vás v bytě, měla by pracovna působit reprezentativním dojmem.
černá židle
Židle
Je zásadním kusem nábytku při vybavování domácí kanceláře. Kvalitní židle splňující vysoké ergonomické požadavky vám dokáže snížit zátěž zádových svalů a únavu při sezení. Správně zvolená židle by měla mít pevnou a stabilní konstrukci, dále by měla být dynamická, s mechanikou umožňující nastavení na základě individuálních požadavků pro vaši postavu. Určitě se vyplatí takovou židli předem vyzkoušet, v kvalitním obchodě by vám měli udělat prezentaci židle, ukázat, jak ji používat a správně nastavit.
Stůl
Při výběru stolu se zaměřte na dostatek úložných prostor pro vaše dokumenty, vyplatí se zakoupit stůl s dostatečně velkou pracovní plochou pro všechny potřebné papíry, kancelářské potřeby nebo třeba i tiskárnu. Nastavitelnost stolu opět pomáhá předcházet komplikacím se zády, výhodou je, že můžete pracovat vsedě i vestoje. Vychytávkou je předem vyříznutý otvor, který vám usnadní vedení kabelů z počítače.
stejný čas na monitorech
Organizace
Mezi další vybavení kanceláře patří skříňové či policové systémy a různé organizéry pro vaše dokumenty. Praktické jsou i nástěnky či tabule na poznámky.
Osvětlení
Dalším důležitým prvkem při zařizování pracovny je světlo. Užitečná je stolní lampa na pohyblivém rameni, kterou si můžete libovolně nastavit. Doporučuje se neumisťovat pracovní stůl přímo před okno, zvláště pokud se díváte ještě do monitoru počítače, protože tak se vaše oči nadměrně namáhají.