Category

Technika

Jak vyměnit sklíčidlo u vrtačky

Elektrická vrtačka je nejpoužívanější elektrické nářadí v domácnostech. Je součástí vybavení nejen profesionálů, ale i téměř každé domácnosti. Bez vrtačky nepověsíte těžší předmět na zeď, konzole na záclony, těžké obrazy, některé kusy nábytku. Kdo s vrtačkou pracuje poměrně často, možná se brzy setká s tím, že bude nutné vyměnit sklíčidlo. Časem se totiž může opotřebit nebo dokonce poškodit. A bez sklíčidla je vrtačka jen nepotřebným kusem technického zařízení.
vrtací kladivo

Typy sklíčidel

·         Rychloupínací – dotahuje se rukou s pomocí zajišťovacího mechanismu.
·         Ozubené – dotahování pomocí kličky systémem ozubeného kola zapadajícího do ozubeného hřebenu.
Podle systému upevnění na vřeteno dělíme sklíčidla na:
·         Samosvorné kužely – ty se vyskytují u profesionálního nářadí a rovněž u svislých stojanových vrtaček. Demontáž sklíčidla tohoto typu bývá velice rychlá a snadná.
·         Závitové kužely – častější případ uchycení, který je běžný u většiny akumulátorových a elektrických typů, s rozměry závitu 3/8 palce, ½ palce a 5/8 palce.
hlava vrtačky

Výměna nebo koupě nové vrtačky

Pamatujte na to, že každé sklíčidlo je zpravidla silně dotaženo, a že bude třeba vyvinout značnou sílu pro jeho povolení. Pomoci si můžeme i aplikací uvolňovače zarezlých šroubových spojení. Dále postupujeme tak, že nasadíme na vřeteno stranový klíč (každý přístroj může mít jiný rozměr, obvykle bývá 17 – 19 mm) a následně upneme do sklíčidla dlouhý Inbus klíč 8 – 10 mm, ve tvaru L. Vrtačku položíme na zem, jednou nohou se zapřeme o stranový klíč a druhou nohou sešlápneme rázovou silou Indus směrem k zemi. Inbus musí svírat s podložkou úhel 50 – 60 stupňů a nezapomínejte, že je zde levý závit, povolujeme tedy zleva doprava! Pokud se podaří hlavicí pootočit, demontáž je pak snadná, stačí jen nahradit stávající kus za nový a jemně dotáhnout opět stranovým klíčem a inbusem.
různé vrtáky
Některé ruční nářadí nemívá vřeteno přístupné pro montážní klíče, v takovém případě je nutné svěřit celou operaci odbornému servisu.

Zpestření nejen firemního večírku

Pořádáte pro vaši firmu často různé firemní večírky, ať už vánoční, narozeninové nebo zkrátka jen tak? Nebo právě vymýšlíte pro váš pracovní tým nějakou teambuildingovou akci a už nevíte, co vymyslet, abyste vaše setkání něčím ozvláštnili a aby se vaši zaměstnanci na takové akci nenudili?
karty na ruce.jpg
Mnohým zaměstnancům už se kolikrát na takovou firemní akci, kde se nic moc neděje a kde není postaráno o zábavu, příliš nechce. Takové setkání v podobě stmelování kolektivu je vhodné i pokud do kolektivu nastoupí někdo nový. Lépe se pak všichni uvolní, opadne první nervozita a nový kolega se tak snáze zapojí do pracovního kolektivu. Jenže co na takové firemní setkání vymyslet za zpestření, aby zaujalo co největší počet lidí? Možností je spousty, ale pokud stojíte o něco nápaditého a neokoukaného, pak se rozhodněte pro mikromagii, která zaručeně sklidí úspěch nejen na firemní akci.
magický trik.jpg
A co vás při takovém vystoupení kouzelníka provádějícího mikromagii čeká?
Především to budou různá malá kouzla s kartami, mincemi a dalšími drobnými předměty. Také samotní diváci se stanou součástí kouzelnického umění a budou vtaženi do děje. Díky tomu tak celé vystoupení získává na větší autentičnosti a také více zaujme.
Nejen na firemní akci můžete objednat toto kouzelnické vystoupení. Kouzelníka se svým vystoupením si také můžete objednat třeba na svatbu. Můžete toto vystoupení jednoduše vložit do vašeho svatebního programu, třeba na místo, kdy vy jako novomanželé budete absolvovat svatební focení a hrozilo by tak, že by se svatebčané mohli nudit. Pak je takové kouzelnické vystoupení skvělým zpestřením pro všechny hosty vaší svatby a vy si budete moci v klidu užívat soukromé svatební focení, bez obav z toho, zdali se ostatní zúčastnění mezitím nenudí.
Kouzelník se svým vystoupením mikromagie zkrátka zaujme, pobaví a zpestří jakoukoliv akci.