Category

Dům a byt

Koupelna – malá ale důležitá

Je nutné pečlivě naplánovat uložení věcí, protože prostor je nutné co nejlépe využít a zároveň uchovat atmosféru odpočinku a klidu.

V koupelně jsme při jejím uspořádání omezeni pevnými body: připojení vody, elektrické a plynové přípojky, odpad a kanalizace. Dobrým řešením bývají vestavěné úložné prostory. Jsou oblíbené kvůli své jednoduchosti, lze s nimi zakrýt potrubí nebo spodek umyvadla a vejde se do nich mnoho drobných kosmetických potřeb. Koupelně zároveň dají jednotný architektonický styl.
obrazy nad wc

Jak skladovat věci v koupelně

          Kvůli vlhku a páře nemusí být koupelna nejvhodnější na skladování prádla a ručníků

          Kartáčky na zuby zavěste nebo postavte, aby mohly dobře proschnout

          Využijte úložných skříněk se zrcadlovým povrchem a osvětlením – opticky zvětší prostor

          Máte-li malé děti uchovávejte, léky a toxické čističe pod zámkem

          Je vhodné mít v koupelně také nějaké místo vhodné k odložení knihy
mýdlo a pivoňky

Péče a údržba

Pravidelně odklízejte vlasy z odtoku umyvadla

K  jejich odstranění lze použít dřevěnou špejli (klasickou ze dřeva – ne bambusovou). Jeden konec vsuňte lehce do otvoru odtoku umyvadla  otáčejte v prstech špejli dokola. Vlasy se na špejli namotají a pak je lehce vytáhnete.  Postup opakujte, dokud odtok není čistý a volný.

Mokré závěsy nechte odvětrat, aby neplesnivěly

Pokud k tomu již dojde, lze na syntetické závěsy nebo plastové závěsy nastříkat Savo a nechat působit. Černá plíseň se zcela vybělí a barva závěsu zůstane nepoškozena. Poté opláchněte důkladně vodou.  Spáry mezi dlaždicemi můžete vydrhnout čistícím pískem a drátěnkou. Můžete se takto zbavit i černé plísně nebo jen osvěžit barvu. Písek můžete nechat chvíli působit, vydrhnout a opláchnout vodou.

Příjemná vůně přírodní cestou

Pro udržení příjemné vůně je lépe použít přírodní esenciální oleje než syntetické osvěžovače. Neobsahují chemické látky a mohou působit příznivě i na Vaše zdraví. Poradí Vám v každé prodejně s přírodními produkty, obchodech s esoterickými předměty či aromaterapií.

Rady pro zařízení pracovny

Nemusí se jednat o samostatnou místnost, pracovní kout se dá zařídit i ve vašem obývacím pokoji nebo ložnici. Důležitější než prostor je ovšem vybavení, které by mělo být kvalitní a praktické. Při výběru kancelářského nábytku se zaměřte na materiál, který určuje jeho odolnost a životnost.
Neopomíjejte ani vzhled a design vaší pracovny, abyste se při práci cítili příjemně. Pokud budete pořádat schůzky u vás v bytě, měla by pracovna působit reprezentativním dojmem.
černá židle
Židle
Je zásadním kusem nábytku při vybavování domácí kanceláře. Kvalitní židle splňující vysoké ergonomické požadavky vám dokáže snížit zátěž zádových svalů a únavu při sezení. Správně zvolená židle by měla mít pevnou a stabilní konstrukci, dále by měla být dynamická, s mechanikou umožňující nastavení na základě individuálních požadavků pro vaši postavu. Určitě se vyplatí takovou židli předem vyzkoušet, v kvalitním obchodě by vám měli udělat prezentaci židle, ukázat, jak ji používat a správně nastavit.
Stůl
Při výběru stolu se zaměřte na dostatek úložných prostor pro vaše dokumenty, vyplatí se zakoupit stůl s dostatečně velkou pracovní plochou pro všechny potřebné papíry, kancelářské potřeby nebo třeba i tiskárnu. Nastavitelnost stolu opět pomáhá předcházet komplikacím se zády, výhodou je, že můžete pracovat vsedě i vestoje. Vychytávkou je předem vyříznutý otvor, který vám usnadní vedení kabelů z počítače.
stejný čas na monitorech
Organizace
Mezi další vybavení kanceláře patří skříňové či policové systémy a různé organizéry pro vaše dokumenty. Praktické jsou i nástěnky či tabule na poznámky.
Osvětlení
Dalším důležitým prvkem při zařizování pracovny je světlo. Užitečná je stolní lampa na pohyblivém rameni, kterou si můžete libovolně nastavit. Doporučuje se neumisťovat pracovní stůl přímo před okno, zvláště pokud se díváte ještě do monitoru počítače, protože tak se vaše oči nadměrně namáhají.

Bydlení za super ceny

Bydlení za super ceny

Každý by asi chtěl mít rodinnou vilku a když už ne vilku, tak alespoň pěkný byteček. Přeci jen nájmy se v posledních několika letech docela zvýšily. Navíc bydlet v cizím není zrovna ekonomické. Člověk nedává peníze do svého, ale dom majetku někoho cizího, což určitě také docela dost lidí rmoutí. Nicméně koupit si vlastní bydlení, třeba ve formě bytu, není pro každého. Nejen ceny nájmů, ale hlavě obytných nemovitostí v posledních několika letech vyletěly raketově nahoru. Koupit si v současné době, byť i malý byt, znamená zadlužení na několik desítek let dopředu. A to ne každý chce.

Obývák

Mnoho lidí zaujalo taktiku vyčkávání. Prostě budou spořit kde se dá a jakmile nemovitosti začnou klesat na ceně, byt si koupí. To ale není zrovna prozíravé, jelikož nemovitosti asi jen tak levnější nebudou. V našich zeměpisných šířkách to šlo dokonce tak daleko, že v rámci EU jsme na tom cenově zdaleka nejhůř. Není tak divu, že více a více zájemců o bydlení přestává sledovat ceny bytů, ale zaměřuje se více na různé alternativy. On i takový mobilheim Top-mobilnidomy nakonec může být i docela atraktivní pro širokou skupinu obyvatelstva.

Peníze na dům

Kvalitně zařízený vnitřní prostor

Je pravda, že tento druh bydlení není zvenčí příliš atraktivní, i když i na tom již výrobci mobilních domů zapracovali. Nicméně v interiéru už je to něco jiného. Kdo si myslel, že jde pouze o nějakou vylepšenou verzi maringotek, ten by si měl moderní mobilheim někdy pořádně prohlédnout zevnitř. Často se jedná o daleko lépe zařízené bydlení než v případě tradiční bytů. A nejlepší na tom je, že vybavení je započítáno do ceny.

Podnikatelé je mají rádi

Nejen lidé prahnouc po levnějším bydlení, ale i mnozí podnikatelé nedají na tento druh obydlí dopustit. Samozřejmě, že i zde hraje ústřední roli cena. Navíc k podnikání často není nezbytné využívat nejmodernější, a tedy i nejdražší modely. Mnohdy bohatě postačí zvolit si některou z minulých či předminulých verzí.

HB stavby vás mohou posunout o kus dál k vlastnímu bydlení

Postavit vlastní dům HB stavby je snem mnohých z nás, bydlení stranou rušného sídliště, v okrajové části města nebo dokonce na venkově má tolik plus, že bychom o nich mohli hovořit donekonečna. Tím podstatným pozitivním vlivem je naše zdraví – silný imunitní systém, který můžeme podpořit nejen zdravou výživou a vhodným pohybem, ale také eliminací stresových faktorů. A těch je ve městě celá řada. K chronickému stresu přispívá i bydlení v panelovém sídlišti, jde o to, že se zde kumuluje obrovské množství lidí na malé ploše, každý vyzařuje jistou energii – myšlenky, a to ovlivňuje tzv. kolektivní vědomí. Mnoho lidí žije životem chaotickým, sebedestruktivním, závistivým a čím více je tokových lidí kolem vás, tím více vám to „bere energii“.

okno v kuchyni

Citliví lidé to dovedou zaznamenat velmi silně, v průběhu dne se v takových místech cítí nesví a je jim lépe vždy v noci nebo pozdě večer, kdy většina lidí už spí.

Nízké životní náklady

Dalším faktorem, proč se osamostatnit a být nezávislým na společenství vlastníků jednotek v bytovém domě, případně na placení nájemného, je snížení životních nákladů na minimum. Částky na údržbu bytového domu bývají velmi vysoké a mnohdy se o naspořené sumě nerozhoduje rozumně a hospodárně. Další věc je vytápění a u něho bychom se mohli na okamžik zastavit.

pěkná koupelna

Dálkové topení bytových domů je velmi neekonomické, tímto způsobem doslova vyhodíte spoustu financí a přitom by se to dalo řešit mnohem lépe. Stačí si propočítat vytápění vlastního domu dřevem, a to nejlépe systémem průduchů vedeným z jednoho centrálního topeniště (krbu či krbových kamen).

Dále je možné řešit vlastní zdroj vody z vrtané studny a vyplatí se i investice do solárních kolektorů pro ohřev vody, či fotovoltaických panelů, s nimiž lze nejen ušetřit, ale do značné míry se stát nezávislými na dodavatelích energií.

Mobilní domy celoroční

Pokud byste chtěli bydlet ve svém krásném domečku, tak byste měli popřemýšlet o tom, že byste si vybrali třeba mobilní domy, které jsou skvělé a jsou třeba v několika případech mnohem lepší, než například normální domy, protože nemusíte řešit stavební povolení a to jistě bude pro mnohé z vás veliká úleva, to je jasné, protože to je hodně důležité. Naše krásné mobilní domy celoroční se vám na sto procent budou moc líbit, to je jasné, to jinak ani nejde. Vyberte si z naší nabídky, která je široká přesně takový dům, který byste chtěli, tak byste se měli rozhodnout ještě hned dneska a dopadne to skvěle.

mobilní dům

Bude to geniální volba, tak na nic nečekejte a rozhodně tohle všechno dopadne dobře, to je jasné. Rozhodněte se ještě hned dneska a bude to skvělé a dopadne to geniálně. Připojte se co nejrychleji ke všem těm maximálně spokojeným klientům a dopadne to opravdu dobře, to je jasné. Nebojte se rozhodnout se hned dneska a bude to pro vás rozhodně to nejlepší rozhodnutí, které uděláte, to je jasné. Bude to skvělé a dopadne to dobře.

Správná volba

Všechno dopadne skvěle, protože tohle je skvělá volba, díky které nebudete mít své krásné bydlení hned a bez nějakých zbytečných problémů, tak na to myslete, když se budete rozhodovat, místo čeho si vyberete, jestli dům se základy nebo tento skvělý dům, který bude hned postavený, bez papírování, nerv a bez utracených peněz navíc. Je to skvělé a bude se vám to moc líbit, to si pište, to je jasné. Dopadne to dobře, tak se nebojte. Rozhodněte se ještě hned dneska a bude to skvělé. Tohle všechno bude pro vás geniální a bude se vám to moc líbit.

rezidence

Výhody

  • Luxusní ceny
  • Maximální spokojenost
  • Krásné varianty
  • Nejlepší možnosti

Rozhodněte se hned teď a dopadne to skvěle, to si pište. Tohle všechno bude skvělé a bude to pro vás luxusní. Všechno dopadne dobře.

Šatny a převlékárny

Šatny se staly součástí domů obdobně jako kuchyň, obývací pokoj nebo ložnice. Nacházejí se buď u samotného vchodu, kde si pouze odkládáme část svrchního oblečení nebo v blízkosti ložnice, kde mohou plně nahradit šatní skříně. Právě proto, že jsou nedílným prvkem bydlení, měly by mít šatní prostory úroveň .
kočka a šaty.png
Úložné prostory jsou důležitou součástí bytu nebo domu a měly by mít určitý styl a komfort. Pokud máte prostoru dostatek, tak určitě využijete možnosti vybudování vestavěné šatny. Výhodou je, že je spojením skříně a převlékárny zároveň, navíc budete mít dokonalý přehled o tom, kolik oblečení, obuvi, tašek a dalších doplňků aktuálně máte k dispozici. Jestliže máte možnost umístit šatnu tam, kde je i okno, pak to udělejte. Úložné systémy jsou velice variabilní a vyhovovat musí opravdu každému. Dodržet byste však měli šířku uličky mezi stranami, ta by měla být kolem devadesáti centimetrů a hloubka taková, aby se vešla ramínka, u poliček je ideální hloubka mezi čtyřiceti a padesáti centimetry. Abyste měli dostatečný přehled o všem, co máte v šatně uloženo, pak také myslete na to, že se v šatně budete pohybovat a i se tam přímo oblékat, ulička by proto měla být dostatečně široká, aby v ní byl umožněn pohyb. Pokud budete šatnu využívat zároveň i jako převlékárnu a nebojujete s nedostatkem prostoru, můžete do uličky umístit i předmět, na který budete odkládat oblečení při převlékání.
ocelová ramínka.jpg
Pro co nejefektivnější uspořádání volte systémy vertikální a horizontální, obzvlášť pokud budete šatnu budovat v prostorách atypických.
Co se týká ceny, záleží na tom, zda šatna bude vyžadovat rozsáhlejší úpravy a jak bude veliká, může to spravit jen několik tisíc korun, ale také se cena může vyšplhat i na sto tisíc korun.

Víte, že pokud si přejete domácí koupaliště na zahradu nebo chcete mít zabudovaný bazén, budete potřebovat mnohem více věcí, než

Řeč bude o bazénovém příslušenství, které je potřeba si zároveň s novým koupalištěm pořídit.

Výrobci a prodejci rozdělují toto základní zboží do několika skupin:
– plováky
– síťky
– kartáče
– teleskopické tyče
– dávkovače tablet
– vysavače
– teploměry
– hadice
– drobné příslušenství
– venkovní solární sprchy na zahradu

Když se řekne plováky.

Jedná se polypropylenové dávkovače tablet různých druhů na údržbu vody pro optimální vlastnosti na zdravé koupání. Plovák od slova plout na hladině. Tedy pohybuje se na vodě v koupališti a zároveň postupně uvolňuje do obsahu vhodné tablety pro úpravu.

Síťky jako bazénové příslušenství.

Jejich rolí je odstraňování nečistot, které ulpí ve vodním obsahu bazénu. Můžete si pořídit různé druhy, které se liší velikostí ok síta nebo různými druhy držáků pro manipulaci. Také velikost je rozličná a praktická pro různé druhy uživatelů a použití.

Kartáče pro údržbu vodní nádrže.

V této kategorii naleznete kartáče i houbičky na odstraňování hrubých nečistot, které ulpívají na povrchu a na stěnách vodní nádrže. Můžete si vybrat typ a rozměr pro váš bazén, která bude nejlépe vyhovovat vašim požadavkům a potřebám na způsob čištění.

Další, co patří do kategorie bazénového příslušenství, jsou teleskopické tyče.

Ty výrazně pomohou k čištění vaší nádrže a poslouží jako prodloužená ruka tam, kam ty vaše vlastní nedosáhnou.