Šatny se staly součástí domů obdobně jako kuchyň, obývací pokoj nebo ložnice. Nacházejí se buď u samotného vchodu, kde si pouze odkládáme část svrchního oblečení nebo v blízkosti ložnice, kde mohou plně nahradit šatní skříně. Právě proto, že jsou nedílným prvkem bydlení, měly by mít šatní prostory úroveň .
kočka a šaty.png
Úložné prostory jsou důležitou součástí bytu nebo domu a měly by mít určitý styl a komfort. Pokud máte prostoru dostatek, tak určitě využijete možnosti vybudování vestavěné šatny. Výhodou je, že je spojením skříně a převlékárny zároveň, navíc budete mít dokonalý přehled o tom, kolik oblečení, obuvi, tašek a dalších doplňků aktuálně máte k dispozici. Jestliže máte možnost umístit šatnu tam, kde je i okno, pak to udělejte. Úložné systémy jsou velice variabilní a vyhovovat musí opravdu každému. Dodržet byste však měli šířku uličky mezi stranami, ta by měla být kolem devadesáti centimetrů a hloubka taková, aby se vešla ramínka, u poliček je ideální hloubka mezi čtyřiceti a padesáti centimetry. Abyste měli dostatečný přehled o všem, co máte v šatně uloženo, pak také myslete na to, že se v šatně budete pohybovat a i se tam přímo oblékat, ulička by proto měla být dostatečně široká, aby v ní byl umožněn pohyb. Pokud budete šatnu využívat zároveň i jako převlékárnu a nebojujete s nedostatkem prostoru, můžete do uličky umístit i předmět, na který budete odkládat oblečení při převlékání.
ocelová ramínka.jpg
Pro co nejefektivnější uspořádání volte systémy vertikální a horizontální, obzvlášť pokud budete šatnu budovat v prostorách atypických.
Co se týká ceny, záleží na tom, zda šatna bude vyžadovat rozsáhlejší úpravy a jak bude veliká, může to spravit jen několik tisíc korun, ale také se cena může vyšplhat i na sto tisíc korun.