Category

Peníze

Koruna slaví 100 let

Česká koruna, původně československá, slaví letos stejně jako naše republika 100 let od svého vzniku. K této příležitosti Česká národní banka vydala několik výročních mincí a poprvé i výroční bankovku.
vlajka na ruce
Oběžné mince 20 Kč
První část oběžných mincí s nominální hodnotou 20 Kč byla vydána 24.10.2018. Byly vyraženy v České mincovně v Jablonci nad Nisou. Na lícové straně mincí je český lev a na rubové jsou portréty významných osobností Československa T.G. Masaryka, M.R. Štefánika a E. Beneše. Celkem bylo uvolněno k výměně 200 tisíc kusů těchto mincí. Aby byl zajištěn rovný přístup, byly vydávány pouze výměnou za hotovost na 7 výdejních místech po celé ČR v počtu 3 kusy od každého vzoru na osobu za den. Většina uchazečů využila maximální počet 9 mincí na 1 výměnu, největší zájem byl o mince s portrétem T.G. Masaryka. Převážná většina těchto mincí zůstane pravděpodobně v držení sběratelů, nadšenců i lidí, kteří si jen chtějí nechat památku na toto krásné výročí. Do oběhu se dostane zřejmě jen minimální množství, a i to pravděpodobně opět uvízne v rukou nějakého nadšence. Pokud jste tuto událost nestihli nevadí, bude ještě jedna příležitost. Tyto mince budou ještě znovu vyraženy spolu s dalšími 3 osobnostmi, a to nejvýznamnějšími meziválečnými finančníky A. Rašínem, V. Pospíšilem a K. Englišem. Předpokládané datum emise je 30.ledna 2019. Podmínky by měly být stejné jako u první emise dne 24.10.2018.
lev na minci
Pamětní mince
ČNB vydala také několik pamětních mincí a to:
100 mil. Kč zlatou vysokohmotnostní minci – 100 let československé koruny
10 tis. Kč zlatou minci – 100. výročí zavedení československé měny
10 tis. Kč zlatou minci – 100. výročí vzniku Československa
2 tis. Kč bimetalovou minci – 100. výročí zavedení československé koruny
500 Kč stříbrnou minci – 100. výročí zahájení vydávání československých platidel
500 Kč stříbrnou minci – 100. výroční přijetí Washingtonské deklarace
Pamětní bankovka
Poprvé bude také vydána pamětní bankovka “budování československé měny” s portrétem A. Rašína a nominální hodnotou 100 Kč. Vydání této bankovky je plánované na 25.2.2019 a bude vydána v počtu 20 000 kusů.

Státní dluhopisy – dobrá investice?

Dnešní doba je opravdu velice zajímavá, netradiční a pro nás všechny úplně nová. Jak jde vidět ani sama vláda neví, co si počnout, a to hlavně v oblasti financí, se kterými je náš stát opravdu, jak se říká, na štíru. Důvodem je stále rostoucí státní dluh a také schodek, u kterého je na vině hlavně covidová pandemie a zmatečné a podezřelé jednání naší vlády. Do této problematiky se dnes ovšem zamotávat nebudeme, takže rovnou k věci. Zoufalé časy si žádají zoufalé činy. Za takový zoufalý čin by se dala považovat i předvánoční reklama ministryně financí, jejíž úkolem byla podpora investování občanů do státních dluhopisů Fahd.cz. Jsou ale tyto investice opravdu výhodné? A jak vlastně státní dluhopisy fungují?

Rostoucí finance

Princip státních dluhopisů je naprosto jednoduchý. Vy, jako občan, poskytnete státu peněžní prostředky, a stát vám na oplátku vydá tzv. státní dluhopis, kterým se nejen zaručuje, že vám peníze vrátí, ale také to, že vám vrátí mnohem větší částku, tedy to, že vaše investice bude zúročena. Výsledkem tohoto obchodu by tak měl být jak spokojený stát, který získá peníze, které potřebuje pro bezproblémový chod státu, tak občan, který ve finále vydělá a má kam uložit nadbytečné peníze. Rovněž má občan pocit bezpečí, protože státní dluhopis by měl být nejspolehlivějším dluhopisem, protože je malá pravděpodobnost toho, že právě stát zkrachuje anebo si udělá tu ostudu, že svým občanům peníze nevrátí.

Jsou ale opravdu dluhopisy tak výhodné, jak bylo propagováno například v již zmíněné reklamě? Pro běžného člověka, který nehodlá investovat miliony, by byla nejspíše odpověď naprosto jednoduchá a to jednoznačné ne. Na druhou stranu i milionář si ve finální fázi najde investici mnohem lepší a výnosnější než do dluhopisů tohoto typu. Plánujete-li tedy koupi nějakých těch dluhopisů rozhodně nepočítejte s tím, že se z vás díky nim stanou milionáři. Velkým problémem při vlastnictví tohoto cenného papíru je také inflace. Nabízí se ovšem také možnost pořízení protiinflačních dluhopisů, které jsou chráněny a křivku inflace tedy opisují.

Růst financí

Rada na závěr tak zní, pokud chcete své peníze dobře uložit, a ještě k tomu zúročit, rozhodně se stále více vyplatí investice například od drahých kovů, nemovitostí, což může být nejen koupě domu anebo pozemku, ale také třeba bytu, který můžete následně pronajímat. Zkusit můžete také historické prvky, ovšem to už vyžaduje trochu větší množství času a také znalostí, abyste ve finále spíše neprodělali.

Důchodová reforma

Nikoho jistě nepřekvapí, že nejvyšší průměrnou mzdu má ze všech českých regionů Praha. V prvním čtvrtletí letošního roku (2021) se u pražských zaměstnanců vyšplhala na 44 432 Kč hrubého. Je však také pravdou, alespoň podle agentury Mercer, že se hlavní město naší republiky umístilo na devadesátém místě v žebříčku měst světa v nejvyšších životních nákladech. Ale přesto je poměr těchto dvou statistických veličin, tedy životní náklady versus průměrný příjem, ve prospěch větší spokojenosti Pražanů oproti ostatním regionům ve zbytku Čech.

Pražský hrad

Průměrnou mzdu Prahy si lze bez jakýchkoli odpočtů lehce přepočítat na mzdu čistou. Pro muže i ženy činí 32 933 Kč.

Pokud je tedy Praha skutečně 90. nejdražším městem na světě a pro relativně spokojený život v ní stačí něco málo přes třicet tisíc korun, pak si nedovedu představit, jak blaženě by se na důchod žilo takovému Pražanovi v městě Biškeku, který je podle agentury Mercer tím nejšetrnějším místem k žití pro náš bankovní účet.

Sice nevím jak to v tomto městě přesně vypadá, jaká tam mají zdravotnická zařízení, veřejnou dopravu a pivo, ale až konečně v České republice zkrachuje důchodový systém, jak nám politici slibují, mám řešení pro každého dobrodruha, který si za svůj život něco našetří. Přestěhujme se na toto místo do Kyrgyzstánu a užívejme našeho skromného jmění, které nám tam připadne jako nevyčerpatelné bohatství.

Rolníci v Kyrgyzstánu

Jediný problém by mohl nastat s rodinnými oslavami, kterých bychom se tak mohli zúčastnit pouze přes kameru mobilního telefonu. Ale myslím, že to za nějakou dobu vyřeší technologický pokrok cestování, kdy se budeme moci jako ve Star Treku teleportovat, nejen po planetě Zemi, ale i na další laciná místa celého vesmíru.

A pokud zkrachuje i tento plán, nezbyde než chodit do nějaké rozumné práce až do smrti, ať už budeme žít kdekoli.

Kde si vzít půjčku?

Není možné vést normální spokojený život, když člověku chybí něco tak podstatného, jako jsou peníze. Zatímco se dá totiž kdeco v životě nebo některé jeho etapě oželet, s penězi je to jiná. Ty jsou zapotřebí vždycky, a to v takovém množství, aby se jimi pokryly přinejmenším ty nejzákladnější životní náklady.

Ale má každý člověk vždy dostatek finančních prostředků zajištěný? Samozřejmě, že nemá. Ani ten, kdo se snaží sebevíc a je sebezodpovědnější, nemůže vždy spoléhat na to, že si přijde na tolik peněz, aby se z nich dalo vyžít, a o tom, kdo jedná méně uvážlivě, už ani nemluvě.

peníze USA

A jak si počínat, když někdo zjistí, že potřebuje něco ve svém životě financovat, jenže už nemá čím?

Pokud mu nestačí peníze vlastní, může si je vlastně už jedině půjčit. A to tak, že se obrátí na některou z nabízejících se finančních institucí, zažádá si a bude doufat, že to vyjde. A ono to snad vyjde.

Jenže co když ne? Co když bankovní úředníci prozkoumají horu dokumentace, kterou si nechají od žadatele předložit, porovnají ji s parametry, jimiž se jejich banka řídí, a žádost zamítnou s tím, že není uchazeč tak bonitní, jak by měl?

Pak jsou tu pro takové neúspěšné žadatele ještě nebankovní hypotéky https://www.hypoteka-bez-registru.net/nebankovni_hypoteka/, které se dají získat ve srovnání s bankovními půjčkami velice snadno. Zde se toho nemusí ani zdaleka tak moc dokládat, a navíc tu žadatelům obvykle projdou i takové jejich nedostatky, jako jsou poměrně nízké příjmy, záznamy v registrech dlužníků, ba i exekuce.

stovky dolarů

Tady se totiž musí člověk za půjčené peníze zaručit zástavou nemovitosti, jež je právě tím důvodem, proč se tu dá nad nejedním žadatelovým nedostatkem přimhouřit oko. Nemovitost je dostatečně cennou zárukou, a kdyby pak dlužník nesplácel, riskoval by, že o ni přijde. Což by bylo pochopitelně nemilé a nevýhodné.

Ale když si tu půjčí někdo, kdo to myslí vážně a dostojí svým závazkům, je to ta možná i nejlepší volba.

Vsaďte na hypotéku

Nejednou se v lidském životě stane, že člověku dojdou peníze tehdy, kdy by mu dojít neměly. Tento pak má za něco platit, a to třeba i více než urgentně, jenže zkrátka nemá čím. A když někdo nemá peníze, pochopitelně si je nevyčaruje. A musí si je tedy dejme tomu půjčit.

Když vyvstane potřeba nějaké půjčky, musí se podobný jedinec zajímat nejen o to, zda ji dostane, ale i za jakých podmínek se tak stane. Protože půjčky nejsou jedna jako druhá a vsadit na něco nedostupného či předraženého by byla vyslovená hloupost.

mince EU

A proto si lidé vybírají podle své nátury tu více a tu méně zodpovědně. Ti, kdo se poté rozhodnou pro bankovní půjčku, ale mají nejednou smůlu. Zažádat o ni sice mohou, jenže poté stráví moře času sháněním různých písemností, jimiž musí být jejich žádost podpořena, a nakonec se po dlouhém rozhodování dočkají klidně i zamítavého verdiktu. Třeba kvůli zdánlivě nízkým příjmům, třeba kvůli záznamům v registrech dlužníků nebo kdečemu jinému.

Daleko lépe tak učiní ti, kdo v komplikované situaci vsadí na nebankovní společnost a její hypotéku. Protože jde o finanční produkt, jenž je dostupný daleko širšímu okruhu zájemců než půjčky od bank. Nebankovní hypotéku dostane i ten, kdo má vcelku nízké příjmy, lze ji získat ale i s nějakým tím méně podstatným záznamem v registrech dlužníků, dostupná je tato hypotéka po insolvenci i v jiných složitých situacích.

prasátko a dolary

Stačí zde totiž dát do zástavy nemovitost a tato je natolik kvalitní zárukou řádného splácení, že se už žadatel nemusí v žádném jiném ohledu prověřovat zase až tak přísně a důsledně. A proto tu uspějí i ti, kdo by jinde měli smůlu. A každý tu může získat i hodně velké peníze, s optimálně nastavenou výší splátek i délkou splácení, se zvladatelnými úroky a dalšími pozitivy.

A je to tak právě tato hypotéka od nebankovní společnosti, jež nejednoho z nás zbaví rychle a účinně starostí.

Nedostává se vám návštěvníků?

Jestliže weby něco potřebují k tomu, aby byly úspěšné, je to kromě nabídky, jež je na nich uveřejněná a jež musí být pro lidi z druhého konce sítě zajímavá, i dostatečná návštěvnost. Jenom z řad návštěvníků se totiž logicky rekrutují ti, o něž provozovateli webu jde, jenom ti mohou projevovat o to zde nabízené zájem a činit tak to, co je od nich očekáváno.

Jenže život není procházkou růžovou zahradou a ani na internetu není vždy vše dokonalé. A proto se bohužel mnohé z webů potýkají právě s problémy s nedostačující návštěvností. Někdo tu sice něco nabízí, ale není nikoho nebo skoro nikoho, kdo by to rád využil.

vygoogluj to

Stává se to velice často. A důvodem této nepříjemnosti je to, že se na internetu vyskytuje tolik různých nabídek, že se v nich jenom těžko orientuje, a i ta nejvýhodnější tak může někde zapadnout a nedostat se k těm, jimž je určena.

Lidé obvykle něco hledají s pomocí internetových vyhledávačů. Zadají sem určité klíčové slovo a je jim nabídnuta hodně široká škála odkazů, kde se to hledané dá najít. A v takové chvíli uživatelé internetu otevírají první z takto nabízených odkazů a ty ostatní už jsou pak nadbytečné.

Je tedy třeba dosahovat toho, aby majitel dostal svůj web právě na takové ideální pozice ve vyhledávačích. A má-li se toho dosáhnout, neobejde se to nejednou bez SEO Brno seolight.cz.

spolupráce počítačů

Zde nabízená optimalizace pro internetové vyhledávače totiž dokáže právě toto zajistit. Právě optimalizací, tedy opravou chyb, které na webech bývají, správnou volbou klíčových slov, linkbuildingem, copywritingem a propagací, se dá dosáhnout toho, že se web posune ve vyhledávačích vpřed, tam, kde ho každý hledající snadno najde.

A když se dá web ve vyhledávačích snadno najít, je logické, že na něj budou mířit mnozí lidé, kteří právě po něčem takovém pátrají. A pak už záleží jenom na kvalitě zde zveřejněné nabídky, jak se tato zužitkuje.

Jsou nebankovní hypotéky výhodné?

Snem asi každého především mladého člověka je mít vlastní bydlení, ať už se jedná o dům či byt. A není divu, výhody tu rozhodně jsou. Především se nemusíte bát, že vám majitel neprodlouží smlouvu, například proto, že našel lukrativnější využití pro svou nemovitost. Také nemusíte každý měsíc platit někomu za to, že můžete užívat jeho majetek. Navíc si bydlení můžete po libosti upravit.

To vše je samozřejmě velice pěkné, avšak jen malé procento lidí má šanci na tento sen dosáhnout. Je to způsobeno tím, že cena nemovitostí rozhodně není nejmenší. Jistě, je to pochopitelné, neboť se jedná o velmi žádanou, a přitom omezenou komoditu. Míst, kde se dá stavět, zkrátka přibývat nebude, alespoň dokud se plovoucí města nestanou realitou.

hypoteka5

Naštěstí zde existuje řešení. Je jím hypotéka, což je účelová půjčka, určená ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. Je to v současné době nejběžnější způsob financování bydlení a je poskytována jak bankami, tak nebankovními společnostmi.

Zde se ale nabízí otázka: kterého poskytovatele vybrat? Jak banky, tak firmy zabývající se nejrůznějšími půjčkami mají své výhody a nevýhody. U bank je to především solidnost a obvykle nižší úrok a poplatky. Navíc zde máte k dispozici takové věci, jako je pojištění splácení v případě ztráty zaměstnání.

hypoteka3

Na druhou stranu nebankovní hypotéky https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/nebankovni-hypoteky mají takové podmínky, které je činí dostupnější mnohem širší veřejnosti. Dostanou ji zde i lidé, kteří by byli v bance odmítnuti, například z důvodu nízkého příjmu či proto, že mají záznam v registru dlužníků, byť mohou mít tyto dluhy již dávno splacené.

Záleží tak na každém, jak si vybere, neboť žádné dvě situace nejsou stejné. Pro někoho může být výhodnější ta bankovní pro svou nižší cenu, jiný dá přednost té nebankovní proto, že nechce tolik informací.

Ve všech případech však platí, že je dobré si předem řádně přečíst smlouvu i veškeré podmínky. Vyhnete se tak v budoucnu ošklivým překvapením.

Jde hlavně o peníze

Když se někdo rozhodne vydat na podnikatelskou dráhu, nemusí to mít nejednou ani trochu snadné. A to proto, že jsou obory, které se dají provozovat i s minimálními náklady, kde se dejme tomu prodávají znalosti, myšlenky a nápady, pocházející z hlavy, již má každý zdarma již od narození, ale většina typů podnikání se nedá rozjet bez dostatečně vysokých počátečních investic. A na to se pochopitelně leckomu finančních prostředků nedostává.

A i když už pak někdo podnikání rozjel, nejednou je v obdobné situaci. Někdy to sice klape, ale když se přestává dařit nebo je třeba růst a zdokonalovat se, jsou peníze opět třeba, aby se vše dostalo do náležité formy.

peníze a kalkulačka

Prostě se peníze podnikáním nejen vydělávají, ale také se do něj musejí investovat. A to znamená, že je podnikatel musí mít.

A pokud je snad nemá?

Pokud se finančních prostředků na rozvoj firmy, její udržování v chodu nebo dokonce ani na přečkání momentálně panujících těžkých časů nedostává, je tu problém. V takové chvíli je zle a hrozí dokonce i to, že se bude muset podnik zavřít a tato činnost ukončit. Protože nikdo nemůže podnikat, pokud by to pro něj nepředstavovalo nic jiného než zbytečnou finanční zátěž. Každý musí z něčeho žít.

eura bankovky

A je jenom dobře, že má tento problém i své řešení. Pokud podnikání nevynáší a peněz je pro něj třeba, dají se půjčit. A není nezbytné rezignovat s tím, že je dotyčný podnikatel někým, komu v bance stejně nevyhoví, protože má příjmy, jimiž se rozhodně nelze ani chlubit, natož aby jimi oslňoval, že má nějaký záznam v registrech dlužníků, že u něj hrozí exekuce a podobně. Je tu totiž i americká hypotéka bez registru https://www.americka-nebankovni-hypoteka.cz/, u níž ani podobné stinné stránky žadatele nemusí být problémem. Tady je totiž potřeba zaručit se za splácení dáním nemovitosti do zástavy. A kdo tak může učinit a má příjmy postačující na splácení, ten tolik potřebné peníze na investování do podnikání získá. A vše může být takové, jaké to má být.

Někdy to bez půjčky nejde

V soukromém http://www.psp.cz/en/sqw/sbirka.sqw%3Fcz%3D97%26r%3D1963 podnikání není nikdy nic jisté. I ten, kdo si nedělá přílišné iluze o svých nadějích, tu může dosáhnout pomalu učiněného zázraku, a ten, kdo se snaží sebevíc, může naopak klidně v mžiku skončit v bídě. A je jasné, že zatímco ten první ze zmíněných typů podnikatelů může být spokojen a nemusí nic moc řešit, ten druhý je v notně nezáviděníhodné pozici a má se co ohánět, aby dal vše v rámci možností co nejrychleji zase do pořádku.platební karty
A jak se dá dát takové ke dnu jdoucí podnikání zase do pořádku? Různě. To záleží na konkrétní situaci. Ale většině podobných případů je k řešení starostí nezbytně zapotřebí půjčka. Protože bez peněz u nás nefunguje skoro nic a i na spásu podnikání bývají třeba.
A když je takový podnikatel nemá? Pak si je zkrátka musí půjčit.
Ovšem to se daleko snáze řekne, než udělá. Zkuste si totiž jenom představit, jakou naději na půjčku má ten, kdo přijde do banky a tam přizná, že vlastně nejednou nemá ani na holé živobytí, respektive že má jenom dluhy. A i kdyby to nepřiznal, stejně to tam vyjde najevo, protože po něm budou zřejmě chtít doložit dobře vypadající daňové přiznání, potažmo dost vysoké příjmy, čisté registry dlužníků a podobně.
Do půjčování někomu s kupou problémů se nikdo nežene a nikdy ani nepožene. Protože takový žadatel neskýtá dostatečné záruky, že bude splácet podle dohody. A splácet se musí, aby se nedostaly do problémů pro změnu půjčující finanční instituce.čas jsou peníze
A tak nedokonalého žadatele v bance odmítnou. A co dál?
Pak už je tu nejednou i pouhopouhá jediná naděje na úspěch, nesoucí název hypotéka bez doložení příjmu https://nebankovnihypoteky.net/hypoteka-bez-registru/. Na rozdíl od jiných půjček je tato totiž dostupná i těm, jimž by jinde ani korunu nedali. A to hlavně proto, že se zde žadatel za vrácení půjčených peněz zaručuje dáním své nemovitosti do zástavy. Díky čemuž má poskytovatel této půjčky záruku, že dostane své jmění v pořádku zpět. A proto žadatele tolik nelustruje a půjčí kdekomu. A to za ideálních podmínek, jak se o tom můžete hravě přesvědčit i vy.

S americkou hypotékou máte peníze na dosah ruky

Máte mnoho velkých snů a přání, ovšem nevíte, kde na ně vzít? Tak nezoufejte. Ani v případě, kdy váš plat není příliš vysoký a banka se k vám obrací zády, ještě není vše ztraceno. Stále si i v takovém případě můžete sjednat vstřícnou americkou hypotéku bez dokládání příjmů, která tyto potíže vyřeší za vás.

bankovky

Je pravda, že tento typ hypotéky mají lidé ve velké oblibě. Stojí je totiž minimum vyřizování a dostanou díky ní přesně tolik peněz, kolik jich zrovna potřebují. A protože se jedná o americkou hypotéku, tak se můžete spolehnout na to, že k jejímu získání nepotřebujete nic víc, než jen vhodnou nemovitost, kterou se za půjčené peníze zaručíte. Opravdu je to tak snadné. Nemusíte nikomu říkat, na co peníze použijete, ani to posléze nemusíte dokládat žádnými účty. Americká hypotéka je bezúčelová, což jednoduše znamená jen jediné, to, na co chcete peníze využít, je pouze a jen vaše věc.

Takže pokud máte nějaké plány, se kterými se raději nechcete nikomu svěřovat, což může být například vyřešení starých finančních závazků z minulosti, anebo pokud máte nějakou smělou myšlenku jako objet svět na kole, anebo spíše chcete provést rekonstrukci svého domu a nechcete shromažďovat veškeré účtenky, tak je právě americká hypotéka tou pravou volbou pro vás.

úspory

Ovšem v nebankovní společnosti dostanete vždy něco navíc. Nejen, že si tuto hypotéku můžete sjednat z pohodlí svého domova přes internet, ale můžete se těšit i na rychlé a vstřícné jednání bez hromady formulářů. A co je nejlepší, tuto hypotéku můžete získat i v případě, že máte podle banky nízké příjmy. Stačí, když se za vás a za vaši schopnost splácet zaručí někdo, kdo takové problémy nemá a skvělá americká hypotéka bez dokládání příjmů je vaše, a to se vším všudy – s veškerými jejími výhodami i se všemi penězi, po kterých už dlouho toužíte.