Je nutné pečlivě naplánovat uložení věcí, protože prostor je nutné co nejlépe využít a zároveň uchovat atmosféru odpočinku a klidu.

V koupelně jsme při jejím uspořádání omezeni pevnými body: připojení vody, elektrické a plynové přípojky, odpad a kanalizace. Dobrým řešením bývají vestavěné úložné prostory. Jsou oblíbené kvůli své jednoduchosti, lze s nimi zakrýt potrubí nebo spodek umyvadla a vejde se do nich mnoho drobných kosmetických potřeb. Koupelně zároveň dají jednotný architektonický styl.
obrazy nad wc

Jak skladovat věci v koupelně

          Kvůli vlhku a páře nemusí být koupelna nejvhodnější na skladování prádla a ručníků

          Kartáčky na zuby zavěste nebo postavte, aby mohly dobře proschnout

          Využijte úložných skříněk se zrcadlovým povrchem a osvětlením – opticky zvětší prostor

          Máte-li malé děti uchovávejte, léky a toxické čističe pod zámkem

          Je vhodné mít v koupelně také nějaké místo vhodné k odložení knihy
mýdlo a pivoňky

Péče a údržba

Pravidelně odklízejte vlasy z odtoku umyvadla

K  jejich odstranění lze použít dřevěnou špejli (klasickou ze dřeva – ne bambusovou). Jeden konec vsuňte lehce do otvoru odtoku umyvadla  otáčejte v prstech špejli dokola. Vlasy se na špejli namotají a pak je lehce vytáhnete.  Postup opakujte, dokud odtok není čistý a volný.

Mokré závěsy nechte odvětrat, aby neplesnivěly

Pokud k tomu již dojde, lze na syntetické závěsy nebo plastové závěsy nastříkat Savo a nechat působit. Černá plíseň se zcela vybělí a barva závěsu zůstane nepoškozena. Poté opláchněte důkladně vodou.  Spáry mezi dlaždicemi můžete vydrhnout čistícím pískem a drátěnkou. Můžete se takto zbavit i černé plísně nebo jen osvěžit barvu. Písek můžete nechat chvíli působit, vydrhnout a opláchnout vodou.

Příjemná vůně přírodní cestou

Pro udržení příjemné vůně je lépe použít přírodní esenciální oleje než syntetické osvěžovače. Neobsahují chemické látky a mohou působit příznivě i na Vaše zdraví. Poradí Vám v každé prodejně s přírodními produkty, obchodech s esoterickými předměty či aromaterapií.