Produkce animovaných seriálů, které nejsou primárně určeny pro děti, ale spíše (či možná výhradně – v některých případech) pro dospělé, je v posledních několika letech vyšší a vyšší. Tvůrci se neberou servítky téměř s ničím. Takže krom toho, že jsou často poměrně vulgární, zábavu v nich hledejte zejména ve formě společenské a politické satiry.
bart simpson
Ne, že bychom chtěli podceňovat českou animovanou tvorbu, ale tuzemských seriálů v této kategorii mnoho nenajdeme a v našem výběru už opravdu vůbec ne. Český tvůrce je totiž stále asi svázán pocitem, že satira je cosi nepřijatelného a najde se jen několik málo odvážlivců, kteří se jí věnují opravdu s vervou. Mekkou animovaného nekorektního humoru jsou paradoxně Spojené státy americké. Přesně tak – ta země, z níž poslední dobou tak často slýcháme pojmy jako sexismus, rasismus, genderová nevyváženost atp. A to je pravděpodobně ten důvod, že se najdou tací, kteří těmto puritánům chtějí poslat vzkaz formou animovaného humoru. Jaké tituly si tedy nesmíte nechat ujít?
South Park
Naprostá legenda, která se vysílá již přes dvacet let. Populární je i u nás. Čtveřice kamarádů ze čtvrté třídy základní školy v malém coloradském městečku zažívá nespočet dobrodružství. Jejich absurdita je někdy dechberoucí. Seriál proslul velmi vulgární mluvou, především postava Erica Cartmena, tlustého, zakomplexovaného, světovládou posedlého manipulátora, používá jazyk, před kterým by se naše babičky křižovaly. Seriál si utahuje z černochů, gayů, Kanaďanů, trollů, počítačových her, superhrdinů a prostě všeho typicky amerického – například Donalda Trumpa.
figurky na zastávce
The Simpsons
Žlutá rodinka ze Springfieldu (kdesi) v USA. Seriál běží neuvěřitelných 29 let v kuse a je pravděpodobně tím nejpopulárnějším animovaným dílem všech dob. Homer, Marge, jejich děti Bart, Lisa a Maggie – to je základní výčet postav, které doplňují tisíce dalších, a to včetně hostujících reálných hvězd (Lady Gaga, Stephen Howking, George Bush a opravdu mnoho dalších) přispívají ke směšným scénkám, které parodují a zesměšňují americkou společnost. Obliba seriálu tkví v tom, že tvůrci pružně reagují na společenské dění, čím příběhy neztrácejí elán.
Dalšími seriály tohoto ranku jsou pak například Family Guy, American Dad, Futurama a další.