Není pochyb o tom, že stavba či rekonstrukce domu, ale i bytu, není zrovna snadnou záležitostí. Zvláště pokud u rekonstrukce chceme kompletní předělávku. Je mnoho věcí, které musíme rozhodnout a některým je věnována větší pozornost než jiným.

Jednou z těch více opomíjených součástí je balkón. Obvykle se sice staví tak, aby byl co nejbezpečnější a aby z něj byl pěkný výhled, ale to je tak vše, u něj většinu lidí zajímá. Vlastní vzhled balkónu už příliš neřeší.

balkon2

A to samozřejmě platí i pro zábradlí. To je samozřejmě nezbytnou součástí každého balkónu, ale pokud máme nějaké vybrat, obvykle vezmeme to nejlevnější. Není však pochyb, že toto není zrovna nejlepší přístup.

I ono totiž přispívá svým dílem k celkovému vzhledu, a pokud vybereme špatně, může to celý efekt pokazit. Jak bychom tedy měli zábradlí na balkon vybírat?

Tím prvním kritériem je samozřejmě bezpečnost. Je nutné, aby se o něj mohlo opřít i více lidí bez toho, že by se nějakým způsobem prohnulo, nebo jej to nějak zvlášť zatížilo. A to platí i v případě, že v rodině jsou lidé s velkou nadváhou. Věřte, že toto je skutečně to nejdůležitější hledisko, které se rozhodně nevyplatí podceňovat.

balkon1

Dobrá, ale jak máme vybrat správný materiál? K dispozici jich je přece tolik! Můžeme mít klasické dřevěné, kovové, skleněné, kombinované, a mnohé další. Pro laika může být někdy těžké se v tom vyznat.

Zde je dobré, aby vhodně doplňovalo celkový vzhled domu. Pokud máte například klasický typ, pak je dobré vsadit na dřevo. Pokud se jedná o moderní stavbu, pak je vhodnější kov či sklo. A pokud bydlíte v paneláku, je dobré se řídit tím, jak vypadají ostatní. Vám se sice nemusí líbit, ale věřte, že kdyby každý vypadal jinak, rozhodně by to nevypadalo dobře.

Jak je vidět, je toho mnoho, co je potřeba uvážit. Věřte však, že to za to rozhodně stojí. Bude vám totiž sloužit ještě mnoho let.