Zhubnout není snadné, ale na druhou stranu se nejedná ani o nic neřešitelného. Základem je vědět jak na to, pak už to jde většinou docela dobře.

Znát své BMI je důležité

Obezitou má problémy čím dál větší počet lidí. Ono se není ani čemu divit. Vzhledem k tomu, jak se našinci stravují, je ještě divné, že je u nás obézních relativně málo. slovo relativně si dejte raději do uvozovek, jelikož počet lidí s extrémní nadváhou každým rokem povážlivě roste. Hodně se také kulatí i děti, což rozhodně není žádná dobrá zpráva. Právě děti se díky špatným návykům, které mají z mládí, mohou stát potencionálně dalšími dospělými. A obezita znamená výskyt celé řady nepříjemných duševních, a hlavně tělesných nemocí. Ideální je se k nim vůbec nepropracovat, ovšem když už k tomu dojde, je vhodné nasadit přísnou dietu.

Jablka

Vzhledem k tomu, že velká hmotnost nemusí za všech okolností ještě znamenat obezitu, mnozí odborníci nabádají, aby se více hledělo na BMI index. Vzhledem k tomu, že zohledňuje více proměnných, jedná se o daleko přesnější metodu než klasické vážení. Výsledné číslo BMI pak díky tomu hodně koresponduje s realitou. Když je výsledek až příliš vysoký, je jasné, že daný jedinec by měl se sebou něco začít rychle dělat.

Více zeleniny

Samozřejmě, že zásadní při hubnutí je dieta. Ta ale nemusí být za všech okolností kdovíjak drastická. Není potřeba se živit třeba jen vařenými brambory s hráškem. Bohatě postačí vynechat ze svého jídelníčku tučné a sladké potraviny. Je jasné, že je potřeba jejich energetickou hodnotu něčím nahradit, a tím něčím je zelenina. Ideální je konzumovat ji čerstvou, ale ani lehká tepelná úprava jí příliš neuškodí, i když se tak ničím tolik potřebné vitamíny.

Ketball

Rady odborníka

V případě, že člověk díky svému nezdravému životnímu stylu naroste až do morbidních rozměrů, je vhodné tento stav konzultovat s lékařem, nejčastěji pak s dietologem. Ten vše posoudí a napíše svému pacientovi dietu ušitou na míru, která bude zohledňovat jeho zdravotní stav a případně i jeho chutě.