Pokud bychom my lidé byli odkázáni jenom na přírodu, už bychom v mnoha ohledech nedokázali vést civilizovaný život. A to ne proto, že by naše příroda vypadala nějak mimořádně katastrofálně, ale prostě proto, že už by nám touto nabízené životní podmínky nestačily k uspokojování potřeb, které máme a na které už jsme si dávno zvykli.

Vezměte si třeba takovou zdánlivou banalitu, jakou je voda. Stalo se pro nás už naprostou samozřejmostí, že tuto máme zavedenou tam, kde ji potřebujeme, a že tedy stačí jenom otočit kohoutkem a máme ji.

kapající kohoutek

Jenže co kdybychom někdy otočili oním kohoutkem a voda téci nezačala? Případně co kdybychom dokonce žádný kohoutek k otočení k dispozici neměli? To by bylo nepříjemností, že? Nosit si domů, do práce nebo kamkoliv jinam vodu, která je potřeba, třeba ve kbelících z přírodních zdrojů by nebylo nijak snadné, a pak do přírody v okolí pro změnu vylévat splašky či si tam rovnou chodit ulevovat by rovněž mělo daleko k dokonalosti. A jak a kde bychom si mohli vyprat, kde bychom umyli nádobí, jak bychom vařili? O kvalitě takové přírodní vody, jež nemusí být ideální a jež by nám mohla způsobovat i zdravotní potíže, pak už ani nemluvě.

kohoutek venku

A tak je dobře, že existuje profese instalatér Kanalizace instalatéři vybudují a udržují, vodovod nám zavedou až domů, připojí k němu všechna žádoucí příslušenství a my pak rázem můžeme daleko snáze žít. Díky lidem této profese – ať už si to uvědomujeme nebo ne – máme daleko snáze zvládnutelný a příjemnější život. Což si ale uvědomíme nejlépe právě v dobách, kdy nám přestane to, co by nám mělo sloužit, fungovat. A v tu chvíli jsou pro nás instalatéři nad zlato. Zejména ti schopní a cenově přijatelní, kteří nám pomohou dokonale se vším, co spadá pod jejich profesi.

Instalatéři tak rozhodně nejsou někým méněcenným. I když se o nich nemluví a nepíše v médiích, jsou důležitější než mnohé profese, kteří jsou z neznámých důvodů více ‚in‘.