Na dovolenou se jistě těší každý z nás. Je to období v roce, kdy si konečně můžeme odpočinout a načerpat další nové síly do zbytku roku, abychom se opět příští rok měli zase na co těšit. Co je ale v případě dovolené nečekaným a nenadálým překvapením, je zrušení letu jako se to stalo o velikonočních svátcích u společnosti Air France, která z důvodu stávky musela zrušit celých 20% dálkových letů a také 30% středně dlouhých letů. Tyto lety měly odlet nebo přílet z letiště v Paříži, konkrétně se jednalo o letiště Charles de Gaulle.
Tato společnost se zrušením letů následovala firmu Austrian Airlines, která rušila lety ještě před Velikonocemi. Austrian Airlines totiž rušila lety již deset dní před velikonočními svátky. Tyto aerolinky zrušily více jak 150 letů.

Nádherné tropické, nebesky modré moře s pobřežím, písečnou pláží, stromy a kotvící menší lodí

Proč se to všechno stalo? Z jakého důvodu?
Důvod byl zřejmý a poměrně jednoduchý. Šlo o plošné navýšení mzdy. Zaměstnanci chtěli navýšit mzdu o 6%. Za stávku se tedy považovaly zrušené nebo zpožděné lety.
Dalším očekávaným zádrhelem ať už formou zrušení nebo zpoždění letů byl den 3.4.2018. Společnost Air France oznámila pokračování stávky odborů.

Nečekané a nemilé překvapení

Co dělat v takovém případě? Většinou si nevíme rady, ano společnosti sice lety nahrazují, ale to nemusí být vše.

Letadlo, které je na zemi při západu slunce

Jaká jsou tedy naše práva?

  • Pokud bylo vaše zpoždění na cílovém letišti více jak 3 hodiny, může cestující požadovat nárok na kompenzaci v částce 250 – 600 EUR. Tato částka se odvíjí od vzdálenosti letu.
  • Pokud byl let zrušen, můžete vymáhat stejné částky jako při zpoždění letu.

Jestliže jste kvůli stávce společnosti Air France měli nepříjemnosti, můžete vymáhat kompenzaci.
Pár podrobnějších informací o společnosti Air France:

  1. Tuto společnost vlastní z většiny francouzský stát.
  2. Kontrolu má i nad společností KLM.
  3. Další sesterské společnosti jsou Transavia France, HOP! A Joon.

Nechcete řešit zbytečné nepříjemnosti? Nemáte rádi, když se s někým musíte hádat a po někom peníze vymáhat? Nevíte, jak na to a jak postupovat? V tom případě všechno můžete nechat na naší společnosti. Nemusíte si zbytečně dělat starosti a domáhat se práv. Vše za vás velice rádi a vstřícně vyřídíme.