I když většina majitelů bazénů na kvalitu vody v něm dbá, pořád se najdou lidé, kterým péče o bazénovou vodu nic neříká. Není to totiž jednoduchá práce a vyžaduje jak poměrně hodně úsilí, tak i nějaké ty finanční výdaje. Bez toho to prostě nejde. Opomenout čistit vodu v bazénu může mít podobné důsledky, jako kdybyste konzumovali vodu z rybníku či řeky. Můžete dostat průjem nebo se může dostavit i zvracení. Jako bonus se vám mohou na kůži začít objevovat různé rudé fleky, které mohou svědit či dokonce pálit. Proto je více než vhodné používat speciální chemické prostředky, které bakterie udrží na uzdě a neohrozí vás.
exotické pobřeží

Zničte bakterie

Bakterie v bazénu můžete zničit mnoha způsoby. Existuje celá řada přípravků, které se pro tento účel dají použít. Pokud však chcete opravdovou kvalitu za slušné peníze, určitě si vyberte chlorové tablety. Ty jsou jedinečné v tom, že se dají jednoduše aplikovat. Stačí mít jen plovák, který koupíte za pár stovek. Jejich dalším nesporným plusem je i jejich síla, která je opravdu velká. Už v malé koncentraci mohou vyčistit středně velký bazén, a to velice rychle. Jedna nebo dvě aplikace ovšem nestačí. Musíte dezinfikovat bazénovou vodu pravidelně po celou koupací sezónu.
bazén v tropech
Pozor na kyselost
Stejně důležité je ale i srovná pH vody. Pokud ta totiž bude až příliš kyselá nebo až moc zásaditá, dezinfekce vám moc nepomůže. V takovýchto podmínkách se totiž bakteriím a různým sinicím či řasám daří nejlépe. To je důvod, proč provádět alespoň jednou týdně namátkové testy. Jakmile zjistíte, že pH se nějakým způsobem odlišuje od běžné normy (6,8 – 7,2), měli byste použít adekvátní přípravek, který ho zase srovná do standardních hodnot. Kyselá i zásaditá voda mají ještě jedno velké negativum – ničí bazénové zařízení. Hlavně kyselá voda může zapříčinit korozi kovových součástí a je tudíž nutné tomu zabránit .