Známe to všichni. Stačí vlézt do chlorované, nebo dokonce mořské vody. Vlasy nejsou nezničitelné, a tak se na naší hlavě v létě často objeví roztřepené konečky a suché či lámavé vlasy – můra všech žen. Ať už o ně během roku pečujeme sebelépe, v létě je potřeba navíc dodržovat pár jednoduchých pravidel.
blondýna na zahradě
KLOBOUK, KLOBOUK, KLOBOUK!
Pomocník už našich babiček. Obyčejný slamák nechrání pouze před nebezpečným úpalem, ale také pomáhá udržet vlasy lesklé a hydratované. Přímé slunce je dokáže v nejlepším případě zbavit lesku a objemu, v nejhorším nenávratně poškodit.
NOVÝ SESTŘIH
Samozřejmě vás nebudeme nutit k nějaké drastické proměně, ale je dobré si před začátkem léta nechat minimálně zkrátit konečky. Budete se nejen cítit lépe, ale také svým vlasům ulevíte od zbytečné váhy navíc. Ale pozor, pokud plánujete barvu, počkejte radši, až budou letní měsíce za námi – nemuseli byste dosáhnout vytouženého odstínu, protože ostré sluníčko rádo barvy zesvětluje.
BUĎTE OPATRNÍ NA MOKRÉ VLASY
Mokré vlasy jsou náchylné k poškození a snadněji se lámou, proto by se pro jejich rozčesávání neměl používat kartáč. Mnohem lépe pro tyto účely poslouží obyčejný hřeben s širokými zuby – Je šetrnější.
ZAPOMEŇTE NA PŘÍLIŠ TĚSNÉ CULÍKY
Vaše lokny v létě ocení spíše svobodu než utažený ohon. Dopřejte jim trochu volnosti!
dívka za soumraku
MÉNĚ JE NĚKDY VÍCE
Občas je dobré to s šamponem nepřehánět, obzvlášť v teplých dnech. Časté mytí totiž zbavuje vlasy přirozených vyživujících olejů a jsou tak mnohém méně zdravé a lesklé. V létě je také vhodné více používat kondicionéry. Vyvarujte se žehličkám, kulmám a fénům. Pokud se jejich použití nemůžete vyhnout, vždy zvolte nejnižší možnou teplotu.
 
DEJTE SVÉMU TĚLU, CO POTŘEBUJE
Minimálně dva litry tekutin denně prospějí jak vašemu organizmu, tak vlasům, a ty určitě vám budou vděčné, pokud do svého jídelníčku zařadíte sezónní ovoce, zeleninu a potraviny s vysokým obsahem vitamínu E, např. slunečnicová semínka, oříšky, mango či avokádo.