Uvažujete o zahradním bazénu a instalaci podpůrného zázemí, které bude zásobeno vodou z vodovodního řadu či ze studny, a plánujete výstavbu technické šachty či jiného uzavřeného prostoru s čerpadlem, filtrací a dalším příslušenstvím? Pak pravděpodobně přijdete do styku s polypropylenovými trubkami a armaturami.

venkovní bazén

Polypropylen je jeden z termoplastů, jehož jedinečné vlastnosti se osvědčily v průmyslové výrobě, která pronikla až do potravinářského a medicínckého oboru. Již několik desítek let se z něj vyrábí obaly potravin, pytle, sáčky, fólie a dále kuchyňské nádobí a další vybavení a je běžnou součástí pracovišť laboratoří a léčebných prostor nemocnic a lékařských ambulancí. Potvrzená a certifikovaná zdravotní nezávadnost a takřka nulová toxicita však nejsou jedinou kladnou vlastností polypropylenu.

klobouk na hladině

Pevnost a dlouhá životnost – životnost plastových rozvodů vody je odhadována na desítky let, a to jak u teplé, tak i studené vody. Pochopitelně tento materiál nekoroduje a nezanáší se korozivním odpadem, což má i příznivý vliv na kvalitu vody.

Tvarová ohebnostPPR rozvodnice 32 x 5 Chlorito.cz a všechny ostatní armatury a trubky z polypropylenu (PPR) se velmi snadno spojují tepelnými sváry, což je obrovská výhoda vůči předchůdcům z ocelových pozinkovaných trubek, které musely mít na koncích závit a musely být opatřeny těsnicími páskami nebo „česáním“ z lněných vláken. Rozvody vody u bazénu vám instalatér vyhotoví v podstatě na počkání, velmi rychle.

Lehkost – polypropylen je velmi lehký plast a lze jej pokládat i do míst, která mají omezenou nosnost, a kde by kovové potrubí nemohlo být instalováno. Vzhledem k obrovské flexibilitě lze v krátkém čase pokládat vodovodní rozvody i do obtížně přístupných míst, různých výklenků a technických šacht a prostor, kde je nutné trubky nastavovat a ohýbat.