Mnoho lidí touží po moři, které bohužel nemáme. Ale za to máme krásnou krajinu, je tu prozatím i bezpečno a to samé se dá říci i o Slovensku.
Už mnozí lidé vědí, že je občas důležité zpomalit tempo a využít čas i na odpočinek. Umíte odpočívat?
pojištění dovolené

Někomu stačí, aby se odreagoval a odpočinul od všedních starostí a stresů. Například tím, že se postupné seznamují s naší krajinou, protože míst, z kterých je nádherný pohled na krajinu, je mnoho. Nejenom moře, ale i naše krajina poslouží dobře vašemu odpočinku. A služby, které turisté mohou na své dovolené využívat, jsou už též na velmi slušné úrovni.
Dovolenou si lidé většinou plánují dopředu a dnes je velkou vymožeností, že si na internetu najdete to, co by vás mohlo zajímat. Nabídek od cestovních kanceláří a zprostředkovatelských agentur jsou tisíce.  Máte několik možností:
české středohoří
·         vybrat si svou dovolenou a vše si zajistit sami
·         využít nabídku cestovních kanceláří jak tuzemských, tak i zahraničních
·         využít nabídku zprostředkovatelských agentur.
Zopakujeme několik rad a doporučení, aby se vám dovolená vydařila. Pokud víte, kdy budete čerpat svou dovolenou, zvlášť o prázdninách, máte nejvyšší čas si ji zabezpečit už teď, v jarních měsících. To platí i o krátkých víkendových pobytech jak v Čechách, tak i v zahraničí.
Vybírejte si cestovní kancelář i cestovní agenturu pečlivě.
Jsou ve své činnosti rozdílné.
·         Pomatujte, že zájezdy nabízí CESTOVNÍ KANCELÁŘ, která koncesi. Tyto kanceláře musí být pojištěny proti úpadku. A cestovní pojištění je velmi důležité.
 
·         Cestovní AGENTURY nemusí mít žádná povolení, protože podnikají na volnou živnost a zprostředkovávají služby v cestovním ruchu. Např.: zprostředkovává zájezdy, které nabízejí cestovní kanceláře, prodávají jízdenky, letenky, ubytování v kempech, hotelích, lázních a jiné.
 dívka po pás v moři
·         Neplaťte nic dřív, pokud si nepřečtete kompletní smlouvu a k tomu se přesvědčte, za co budete platit, jestli je CK skutečně pojištěna a proti čemu. Vyžádejte si potvrzení o zaplacení.
Co je pro vás důležité – zkontrolované všechny osobní doklady + úrazové pojištění pro zahraniční cestu + řidičský průkaz + platební kartu, kterou budete v zahraničí využívat. Pokud cestujete vlastním autem, tak si zjistěte, kolik bude stát dálniční známka.