Pokud mám vysvětlit dokonale princip virtuální kanceláře, musím to vzít poněkud ze široka. Nejdříve si určíme město, do kterého tuto kancelář umístíme. Dejme tomu to může být třeba Ostrava. Kdysi hrdě zvané ocelové srdce republiky, věčně skryté za hromadou smogu, ve kterém žili hlavně horníci a železáři. Minulost železáren dnes připomíná hospoda Bolt Tower, kterou kdosi umístil na vršek vysoké pece. Jinak je to dnes město kvetoucí, radostné, plné šikovných lidí, ve kterém se odehrávají světoznámé události jako například Zlatá tretra, Colours of Ostrava. Také se zde nachází i Stodolní ulice, která má svou slávu, stejně jako vysoké pece za sebou.

Kancelář nepotřebuje

Virtuální kancelář Ostrava Kancelar29 bude umístěna tedy zde. O co tedy jde. Virtuální kancelář, je zajímavá především tím, že virtuální zdaleka není, je skutečná. Reálná. Na druhou stranu je dobré upřesnit, že do ní nemůžete přijít jako do normální kanceláře, protože vlastně není.

Že jste zmateni? Fajn. To je trochu účel si s vámi pohrávat. Mě to tak baví.

Ale dost bylo legrace. Virtuální kancelář slouží těm, kdo svou skutečnou kancelář ke svému podnikání nepotřebují, protože to nevyžaduje jejich činnost. Takový zedník, obkladač kancelář nepotřebuje. Ani soukromý taxikář ji nepotřebuje. A určitě ji nepotřebuje třeba spisovatel či copywriter. K čemu taky. Psát může z pohodlí domova, ve vlaku či v letadle.

Zapůjčená kancelář

Virtuální kancelář je tedy adresa, díky níž, se tito podnikatelé zviditelňují před světem. Úředníci vědí, kam jim posílat obsílky, obchodní partneři posílají své prospekty, zákazníci stížnosti. Virtuální kancelář, adresu na doručování pošty si pronajmete a o více se nestaráte. Jen si občas vyzvednete příchozí poštu. V rámci pronájmu virtuální kanceláře ale získáte možnost čas od času využít skutečné kanceláře na stejné adrese. To se může hodit každému, protože jednání s obchodním partnerem se lépe vede v solidní kanceláři, než někde v hospodě.