Nadcházející roky budou pro mnohé z nás velmi obtížné a souvisí to především s Covidem-19. Lidé si totiž neuvědomují, že dlouho zanedbávaná fakta ohledně podpory imunitního systému způsobily, že se právě stav lidské imunity za posledních třicet let výrazně zhoršil. Budeme-li pátrat po příčinách, ty spočívají především v celkovém životním stylu založeném na vědomém i nevědomém překyselování organismu a chronickém stresu. Stručně řečeno nevhodná strava, založená na průmyslově zpracovaných surovinách takřka bez živin, k tomu pochutiny, cukr, alkohol a bílá mouka a to vše ruku v ruce s přepracováním, hromadou starostí, mnoha povinnostmi a hektickým způsobem života způsobují to, že chřipkové viry i koronavirus vyvolají těžký průběh u tolika lidí, že to zahltí zdravotnická zařízení a pak se zavírají hranice a omezuje volný pohyb.

zámek Kačina

Podpořte imunitu omezením stresu

Rozumné je tedy jít cestou zdravé výživy a omezení stresu a jednou z cest, jak to udělat, je trávit volný čas v tuzemsku. V České republice je tolik krásných míst, kde se dá dobře odpočívat a relaxovat, vyhnout se davům, být nezávislými a svobodnými.

Odložte alespoň na týden mobilní telefon, pronajměte si větší vůz z půjčovny dodávek Rent Car Service Rent Car Service a vydejte se s přáteli do přírody. Zajistěte si ubytování v penzionu nebo v kempu a uvědomte si, že život není jen o připojení k Internetu, sledování e-mailu a sociálních sítí.

Všichni potřebujeme posílit imunitu a pobyt v přírodě je to nejlepší, co funguje. Potřebujeme vysadit, mít klid jen pro sebe, čerpat energii z okolního prostředí a ne si ji nechat zbytečně odebírat závistivými, ustrašenými a negativně laděnými lidmi.

zámek Kratochvíle

A kam se vydat, abychom si opravdu odpočinuli a rádi se sem znovu vraceli? Pár tipů vám můžeme nabídnout z vlastní zkušenosti: Českokrumlovsko a Blanský les, Pacovsko, Vlašimsko a Velký Blaník, střední Posázaví, okolí Berounky z Plzně do Roztok u Křivoklátu, Horní Světlou a Krompach v Lužických horách. Podobných míst nabitých energií je v naší zemi naštěstí mnoho a tak nebuďte pasivní a vydejte se je poznat na vlastní oči.