Ranní probouzení

Pro obyvatele panelových sídlišť bývá ranní probuzení v mezidobí, kdy ještě nezačala topná sezóna, a kdy jsou již teploty ovzduší poměrně nízké, docela krušná. Bývá to obvykle na podzim, v měsících září a říjen, kdy ještě centrální kotelny nezačaly dodávat dálkové teplo do ústředního topení, a kdy je ráno v místnosti chladnější. Tehdy může být v ložnici či v obývacím pokoji jen 17 až 19 stupňů Celsia, a probouzet se do takového prostředí po zařinčení budíku není nic příjemného. Vstanete z postele, jste samozřejmě naboso, takže vás studí nohy, a než se teple obléknete, chvíli to potrvá a mezitím vám to sebere energii a elán. Pak energii doplníte nezdravou kávou s kofeinem, ještě víc tím rozproudíte adrenalin a kortizol, tedy stresové hormony, a váš bláznivý kolotoč začíná.

vnitřní díl splitové klimatizace

Po montáži klimatizace v Brně i v jiných městech se tomuto můžete vyhnout tím, že si ji nastavíte v termostatu tak, aby vám ráno trochu přitápěla, takže se probudíte do místnosti vytopené na příjemných 22 stupňů Celsia, v klidu posnídáte, a klimatizace se zas vypne, až odejede do zaměstnání, aby se zbytečně neplýtvalo energií.

klimatizace v domě

Ionizace vzduchu

Součástí klimatizace mohou být i ionizátory vzduchu, vytváří tzv. záporné ionty, což jsou velmi důležité látky, vyskytující se přirozeně v živé přírodě. Nejvíce je jich zastoupeno v okolí vodních ploch a toků a v lesích, kde panuje vyšší vlhkost vzduchu. Přispívají k rychlejší tělesné regeneraci a tím nám významně prodlužují život. Ve městech je záporných iontů naopak velmi málo, tam se vyskytují v převaze škodlivé kladné ionty.

Ionizátor v klimatizaci simuluje přirozené přírodní prostředí, takže se vám bude i lépe usínat a spát a obecně fungovat v bytě, pokud tu potřebujete pracovat, cvičit, vzdělávat se, uklízet i odpočívat. A samozřejmě se i milovat.