Pokud máme pozemek, a nechceme, aby nám po něm chodili cizí lidé, pak nám nezbude nic, než jej oplotit. V naší republice totiž platí zákon o volném průchodu krajinou, který říká, že přes neoplocený pozemek se mohou všichni volně pohybovat, ač tam samozřejmě nesmí nic poškozovat či ničit.

Kromě zabránění průchodu nezvaných hostů má i další výhodu, totiž že přesně vymezuje hranice pozemku. Navíc, pokud máte děti či domácí zvířata, nemusíte se bát, že vběhnou například do silnice a něco se jim stane.

betonp1

Ploty jsou vyráběny z poměrně rozličného množství materiálů. Záleží pak jen na nás, který z nich si zvolíme. A ač zdaleka nejpopulárnější zůstávají pletivo a dřevo, svou popularitu si začíná získávat i beton.

Jeho nevýhodou je, že jak materiál, tak jeho instalace jsou dražší než u zbytku. Na druhou stranu je pevnější, a pokud je vyzdoben, pak i hezčí.

Jednou z jeho variant jsou mimo jiné i betonové ploty na klíč Montáž MPC. O co se jedná? Podobně jako u rodinných domů, i zde jde o výběr z předem navržených designů. Ve firmě vám ukážou katalog s několika druhy betonového plotu a vy si vyberete, který se vám líbí.

Výhoda je zde v tom, že se dá vyrábět sériově. Je tedy levnější, neboť není potřeba mít zvláštní formy, a to ani když je zdobený. Navíc bývá i navržen tak, aby se dal snadno namontovat. Obvykle není třeba kopat základy, pouze sloupy je nutné zapustit do země.

betonp2

Mezi tyto sloupy se pak už jen nasadí vyrobené betonové desky. Celou práci tak lze provést za jediný den, a to bez ohledu na to, jak velká bude oblast, kterou je nutné oplotit.

Přesto je cena na naše poměry poměrně vysoká. Není tedy divu, že lidé dávají zatím přednost jiným druhům. Přeci jen je to jeden z hlavních faktorů, který při výběru typu plotu zvažujeme. A věřte, že beton není ani zdaleka tím nejlevnějším materiálem, který je k dispozici.