Naprostá většina lidí v dnešní době stráví většinu dne sezením. A to se týká i dětí. Ať už je to dobře či špatně, je tomu zkrátka tak. Je tedy jasné, že je důležité mít správný sedací nábytek. Díky němu totiž nebudeme mít v budoucnu problémy s páteří.

Ovšem právě sedacího nábytku existuje mnoho typů. Máme zde nejrůznější židle, ať už ty klasické, kancelářské či nějaké speciální, nejrůznější křesla, pohovky i sedačky. Ovšem zdaleka ne vše se hodí pro každou příležitost. Například se nám asi bude špatně pracovat, když budeme zaboření hluboko v křesle, na druhou stranu si tak nejlépe vychutnáme film či knihu.

ksiltovka1

To vše se samozřejmě týká i dětí. U nich je navíc ještě důležitá bezpečnost. Asi žádný rodič nechce, aby si jeho potomek nějak ublížil. Proto není divu, že pro ně vybírají nábytek velmi pečlivě.

Jedním z poměrně nových typů jsou pak sedací vaky pro děti. Jedná se v podstatě o pytle, naplněné drtí. Mezi dětmi mají velkou oblibu, neboť je možné je snadno tvarovat a přizpůsobí se danému člověku. Ať už na nich sedíme či ležíme, vždy se cítíme pohodlně. Navíc jsou snadno přenosné, takže si je děti mohou vzít, kam chtějí.

To vše zní dobře, avšak asi každého rodiče bude zajímat, zda jsou tyto vaky také dostatečně bezpečné. Přeci jen, děti si ještě rizika plně neuvědomují.

beanbag1

Zde samozřejmě záleží na dítěti. Vaky samotné v podstatě nebezpečné nejsou. Zde nehrozí, že by se z nich spadlo, a pokud se už z nějakého skutálíme, pak to prakticky nemá žádné následky. Navíc jsou měkké, takže i když na něj dítě spadne či o něj zakopne, nezraní se.

Ovšem je s nimi třeba správně zacházet. Pokud k němu přijde s nůžkami, zvědavé na to, co je uvnitř, pak už může nastat problém. Malé kousíčky drti jdou snadno vdechnout či spolknout, a to už bez následků být nemusí.

Celkově vzato se však jedná o bezpečný předmět, a v naprosté většině případů se není čeho bát.