Jistě jste se již někdy setkali s pojme „peroxidová blond“. Odkud se pojem vzal? Popisuje vlasy, které nemají běžnou blond, ale barva je již opravdu téměř do běla. A přesně zde je pointa. Abyste dosáhli tak světlé barvy, využívají se látky s obsahem peroxidu. Odbarvovací produkty najdete jak v drogérii, tak v profesionálních salónech. Fungují tak, že nejprve otevřou kutikulu vlasů, a poté peroxid odstraní přírodní pigment. Můžete tak dosáhnout velmi světlé barvy z hnědých, někdy i černých přírodních pigmentů. U obarvené hlavy bývá potíž. Avšak vlas je poté opravdu velmi jemný a je třeba jej regenerovat, aby vám nezačaly padat.
obarvené vlasy na blond
            Důležitý je šampon, který používáte, ať máte jakýkoliv, je třeba si pořídit pečující šampon určený na barvenou, či rovnou odbarvenou hlavu. K tomu se také hodí kondicionér, jelikož každý pramen se vodou otevře, pročistí, a následně kondicionérem uzavře. Zabráníte tak dalším nečistotám.
            Můžete také začít používat fialový šampon. Opravdu jej najdete tak, jak je napsáno. Bývá ve fialovém balení a má fialovou barvu. Je určen k tomu, abyste se zbavili nevzhledných žlutých pigmentů, které se ve vlasech objeví.
            Důležité jsou také masky. Za sebe však doporučím pouze jednu jedinou a stoprocentní metodu. Kokosový olej seženete v každé drogérii, či zdravé výživě, měl by být však bio. Nanesete jej prsty po celé hlavě. Můžete jej předtím i zahřát, aby se rozpustil, ovšem tělesnou teplotou jej roztavíte také poměrně rychle. Vmasírujte jej ke kořínkům a klidně jej rozetřete po celé délce. Takto budete muset vydržet alespoň hodinu, nejlépe minimálně dvě. Pokud si je svážete do drdolu či zabalíte do igelitové čepice, můžete tak normálně fungovat. Nakonec je opravdu pečlivě umyjte nějakým pečujícím šamponem, klidně dvakrát, abyste se druhý den neprobudili s mastnými kořínky.
děvče s úsměvem ve větru
            Většinou pomocí kokosového oleje poznáte rozdíl během dvou dní. Prameny budou mnohem pevnější a vyživené.
            Nakonec dbejte na to, že byste je neměli žehlit, ani nijak tepelně upravovat alespoň týden. A pokud byste je chtěli nabarvit, doporučuji využít barevné kondicionéry a šampony, které jim nijak neuškodí.