Je smutným životním faktem, že nic není zadarmo. Za vše musíme platit, v nejobvyklejším případě penězi. To platí i o revizích elektroinstalace. Ty jsou však podle mnoha odborníků nezbytné. Proč?

Jednoduše proto, že pomáhají předcházet mnohým problémům, které by poškozené elektrické vedení mohlo způsobit. Je to například možnost úrazu elektrickým proudem, což může být nebezpečné zejména pro lidi se slabším srdcem. Také je nutné zmínit riziko požáru, které zde vzniká. Přeci jen, stačí se podívat, kolik jich bylo způsobeno vadnou elektroinstalací.

elektrikar1

Tyto fakty však stále ještě neznamenají, že budou lidé ochotni tyto prohlídky nechávat provádět. Přeci jen, většina z nás chce ušetřit co nejvíce peněz, a to platí i v tomto případě.

Pokud se však přesto rozhodneme, že necháme náš dům tímto způsobem prověřit, je jasné, že budeme hledat toho, kdo nám to udělá za nejnižší cenu. To je pochopitelné, avšak i tady je potřeba mít na paměti, že cena a kvalita obvykle tvoří přímou úměrnost. Jak tedy poznat, jak vysoká by cena revize elektro instalace měla být, aby se vše obešlo bez kompromisů na kvalitě?

V první řadě je potřeba si uvědomit, co vše je v ní zařazeno. V první řadě je to samozřejmě potřebné vybavení. Zde je nutné si uvědomit, že se jeho cena rozpočítává mezi všechny zákazníky, u nichž bude použito. Žádný z nich tedy neplatí jeho plnou cenu, nýbrž pouze poměrnou část.

elektrikar2

Dále zde máme automobil. To je podobný případ. Ani zde nikdo neplatí veškeré palivo a amortizaci, ani pořizovací cenu vozidla, nýbrž je opět rozpočítáno mezi větší počet zákazníků.

V neposlední řadě zde máme také plat daného pracovníka. Ten platíme bez ohledu na to, zda je to samostatný elektrikář, pracující na IČO, nebo zda se jedná o pracovníka firmy, který zde má zaměstnanecký poměr. Koneckonců, právě proto to dělá.

V neposlední řadě je tu také fakt, že každá firma si chce vytvořit zisk. A ten omezit rozhodně nelze.