Základem všeho je mít kvalitně vymalovaný pokoj. Velmi moderním prvkem je, natřít tři zdi a čtvrtou nechat bílou či natřít zdi pokoje ve dvou kontrastních barvách. Podle barvy zdí vyberte ladící koberec a takhle postupujte se závěsy či záclonami. Dalším bodem je nábytek. Pokud Váš pokoj nemá šatnu je dobré pořídit velkou a prostornou šatní skříň. Ideální jsou takové, které mají posuvné dveře, ve kterých je zabudováno i zrcadlo, to ocení především dívky, protože se dá využít jako prostředek pro ztvárnění mnoha fotografií, které se následně vystaví na odiv na sociálních skříních. Další výhodou, tentokrát podstatnější, je úložné místo.
šachovnice v ložnici
Tyto skříně, které mohou být i vestavěné do zdi, mají opravdu veliké úložné prostory a můžete si do nich nainstalovat jak poličky, tak tyč na pověšení oblečení na ramínka. Dalším velmi stylovým prvkem v pokoji mohou být komody. Na trhu je jich spousta, ale hezký efekt dělá, když je celý pokoj vybaven v duchu jedné série. Úžasné série jsou k vidění například v obchodních domech Ikea.  Celkově je dobré hledat inspiraci u skandinávských prodejců, jejich způsob bydlení je velmi estetický a působí útulným dojmem. Kusem, u kterého se nevyplatí šetřit, je rozhodně postel. Vyberte si takovou, která Vám bude vyhovovat svými rozměry i typem materiálu. O něco důležitější je ještě správný výběr matrace. Pamatujte na to, že zde budete trávit každou noc na dalších řadu let. A probouzen se rozlámaní namísto toho, že se máte cítit odpočatě a uvolněně nedělá dobře ani Vašemu zdraví a ani psychice.
váza u okna

Hlavně vždy dbejte na to, že se máte cítit ve svém pokoji uvolněně a má to být místo, kam se vždy budete rádi vracet po náročném dni v práci či ve škole. Není důležité, jak by to viděli ostatní, ale jak chcete Vy mít svůj pokoj. Je to Vaše volba a Vy můžete ukázat svou kreativitu a patřičně si ji na své přestavbě pokoje vybít.