Možná že i vy jste momentálně ve stádiu, kdy už vám zbývá jen potřesení rukou, poděkování a najednou odchod do důchodu. Někteří lidé právě z tohoto mají velké obavy, jelikož se bojí, že nebudou vědět jak něco takového přežít a k tomu se ještě nezbláznit.
protažení seniora
Rozhodně je velký rozdíl v tom, když máte den nabitý povinnostmi a den, kdy nemusíte dělat vlastně vůbec nic. Jestli je něco s čím mají lidé problém, pak je to právě tohle. Bojí se toho, že se v jejich životě najednou objeví prázdno, které nebudou mít čím a hlavně jak zaplnit. Co s tím dělat? Řešení je vlastně úplně jednoduché. Hlavní je zůstat aktivní, nezakrnět a plánovat.
Úplně nejlepší by bylo pořídit si diář, kam si můžete vše pohodlně zapisovat. Můžete si například pozjišťovat termíny divadel, výstav, muzeí a mnoho dalších a vše si zapsat. Nezapomeňte ale na určitý čas, který byste měli věnovat i sami sobě. Nejdůležitější je odpočinek. Můžete vyzkoušet masáže, zajít si ke kadeřnici a mnoho dalších.
Zábavu můžete jednoduše najít na internetu, pokud zavítáte na stránky, které jsou určeny přímo pro seniory, kde seženete dokonce i nabídku vzdělávacích kurzů.
senioři na výletě
Pokud nemyslíte pouze na zábavu a rádi byste byli prospěšní, zkuste uplatnit své dlouholeté zkušenosti a zkuste začít doučovat, hlídat děti známým apod.
Je důležité myslet také na to, aby vás nic nemohlo zaskočit. Je tedy dobré myslet na stáří včas. Tedy dokud na to máte ještě sílu a finance, je dobré si upravit svůj dům či byt tak, abyste jej mohli využívat i v době, kdy vás vaše tělo přestane poslouchat.
ruce starce na holi
Je jasné, že všechny tyhle věci nejsou zadarmo. Může se stát, že v důchodu nezbydou peníze na kulturu či cestování. Rozhodně nevěšte hlavu, protože i s tímto se dá něco dělat. Existuje totiž spousta akcí, kde nabízejí snížené vstupné. Některé akce jsou dokonce i zdarma.
Využijte tedy toho, že už konečně budete mít nějaký ten volný čas právě pro něco takového.