Pokud nesmíte z jakýchkoliv důvodů cukr z cukrové třtiny a přitom bytostně nesnášíte umělá sladidla, tahle rostlinka pro vás bude jistě vysvobozením. Proč se stala právě stévie tak rozšířenou rostlinkou a může úplně nahradit umělá sladidla? Víte, že si jí můžete dokonce vypěstovat v bytě?Rostlina stévie
 
Pokud trpíte cukrovkou, jste do jisté míry odkázáni na umělá sladidla, a co si budeme povídat, jejich chuť není zrovna nejlákavější. Pokud se tedy nechcete nadobro vzdát cukru, existuje rostlinka, která je mnohokrát sladší než obyčejný rafinovaný cukr. Přesto s ní máte záruku, že vám hladinu cukru v krvi nikdy nezvýší.
 
Stévie https://www.nakliceno.cz/stevie/sladidlo-300-tablet–18g/ pomáhá udržovat stálou hladinu cukru v krvi, pomáhá udržovat správnou činnost slinivky a tím pomáhá snižovat krevní tlak.
 
Tato rostlinka se k nám dostala původem z oblasti jižní a střední Ameriky. Postupem času se uchytili i ve východní Asii. Tato rostlinka je velmi známá pro svou sladkou chuť, která několikanásobně převyšuje sladkost rafinovaného neb třtinového cukru a přesto jí mohou i jedinci trpící diabetem. Dokáže totiž podporovat funkci slinivky a pomáhá produkovat tolik důležitý inzulin a v neposlední řadě na rozdíl od cukru nezvyšuje hladinu cukru v krvi.
 
Krom toho, že si jí bez obav mohou dát i jedinci s cukrovkou, má stévie lékařská ještě spoustu léčivých účinků, jak už její název vypovídá. Pomáhá snižovat krevní tlak, podporuje trávení a dokonce bojuje s únavou nebo rychleji hojí rány a ekzémy.
 Cukr v ústech

Pomáhá eliminovat tvorbu zubního kazu

Stévie lékařská je zkrátka všelék, proto vás jistě nepřekvapí, že má velmi silné antibakteriální vlastnosti. I když je několikanásobně sladší než cukr, dokáže eliminovat vznik zubního kazu. Už indiáni stévii pravidelně žvýkali, aby eliminovali riziko zubního kazu. Stévie se tak velmi často přidává do žvýkaček nebo zubních past.