Aby naše mysl byla spokojená, potřebuje zábavný tréning, činnost, u které se nebude nudit. Pokud usínáte nad křížovkami, nenechte se odradit, jsou i další možnosti. Oblíbené jsou například logické hry:
· Puzzle. Díky obrázku se skládají podle předlohy, mnohdy jsou obrazy velmi těžké a není snadné určit podle odstínu barvy, kam dílek patří, někdy bývají dílky stejného tvaru a tím je to celé ještě těžší.
· Slova. Skládání slov je naučná zábava pro malé i velké. Dají se skládat slova nejen v rodné češtině, ale i v angličtině, kterou si tak můžeme procvičit a naučit se nové výrazy.
kostky s písmeny
· Znalostní hry. Odpovědi na dané otázky ze všech možných oborů a činností. Otázky bývají dělené podle obtížnosti, a plnění zadání může být zábava pro celou partu přítel.
· Karty. Karetní hry doprovází lidstvo již mnoho staletí. Jistě si vyberete tu, která vás bude bavit. Karty jsou pro jednoho, nebo pro více hráčů, jejichž počet je omezen množstvím karet v balíčku, takže když smícháte balíčky dva či tři, může vás hrát opravdu hodně.
· Sportovní hry. Netřeba komentovat. Kdo by neznal šachy, fotbal, bowling, kulečník, a další.
· Únikové hry. Obvykle jde o místnost, a úkolem je dostat se z ní ven. Klíč bývá důmyslně schován, uzavřen nebo uzamčen pod heslem, v místnosti jsou všechny potřebné indicie, které čekají na objevení, a vedou postupně k cíli. Někdy má hra i zajímavé až detektivní téma.
· Hry napodobující činnosti, jako jsou střílečky nebo závody, či příprava jídla, péče o domácí mazlíčky nebo děti, oprava auta a domu, nebo další témata.
hraní videoher
Všechny tyto zábavné hry mají, kromě nutného logického uvažování a analyzování, další společnou vlastnost: dají se hrát nejenom na PC či i mobilu, ale hlavně i v realitě. A to dokonce v různém počtu osob. Znáte je? Nejznámější jsou lasergame, paintbal, motokáry, scrable, ale i escapegame . Už jste některé z nich vyzkoušeli? Pokud ne, tak to určitě zkuste, nudit se nebudete, zažijete zábavný den, a ještě si procvičíte mozek a zbavíte se stresu.