Co si představit pod slovem proteiny? Mnozí budou mít bohatou fantazii a uvidí na talíři různé červíky nebo snad broučky. Tak v této zóně se nyní pohybovat rozhodně nebudeme. Možná takové jídlo obsahuje mnoho důležitých a zdravých látek, ale ne každý je takové stravy příznivec. A na druhou stranu si každý může domyslet, že pokud potřebujeme zhubnout, tak to bez správné stravy nepůjde, tudíž náš jídelníček je stěžejní a co by v něm nemělo chybět, to jsou právě bílkoviny v přiměřeném množství. Ty jsou nezbytné pro stavbu svalů a rovněž pro jejich obnovu. K tomu přispěchají na pomoc nízkosacharidové diety, kde jsou připravené pokrmy. Ty jsou nastaveny svojí hodnotou tak, aby byly pro tělo dostačující a co víc, aby si strávník i pochutnal.

pizza 1

Dieta, která bude vyhovovat

Najít mnohdy kvalitní a předně zdravou dietu, to nemusí být složité. Postačí se zaměřit například na proteinové produkty a i když dieta skončí, tak si lze takovou pochoutku připravit kdykoliv. A tak nás velmi mile může překvapit samotná pizza Prodietix, která se připravuje velmi jednoduchým způsobem. Pokud ovšem budeme ještě v nějaké fázi proteinové diety, tak bychom měli dodržet doporučený postup přípravy. Tentokrát to není o těstě, to bude svojí úpravou stále stejné, ale spíše, co si na těsto přidáme za pochutinu a to se skutečně bude od jednotlivých fází lišit.

Fáze, které následují po sobě:

  1. Hubnoucí – bude nám muset stačit rajčatový toping, ale i tak bude velmi chutná.
  2. Stabilizační – zde si již můžeme dopřát k rajčatovému topingu i parmezán, což je o poznání bohatší.
  3. Správné stravovací návyky – a zde si ještě navrch můžeme pochutnat na libové šunce.

pizza

Rychlá a chutná pizza

Příprava proteinových jídel je skutečně velmi rychlá a především jednoduchá. Jen díky tomu si ji oblíbíme a rozhodně nebude chybět na našem jídelníčku ani po skončení diety. Kromě toho, že obsahuje velký podíl bílkovin, tak ještě zde máme dostatečné množství minerálních látek a vitamínů. Taková pizza se rozhodně vyplatí.