Píše se rok 2019, už se zdálo že šílenství ohledně kryptoměn skončí, jenže co se nestalo, mluví se o nich zase. Už nějaký ten pátek se jedná o velice vděčné téma. Zpočátku na něj člověk mohl narazit na různých diskusních fórech, které se týkají investic, podnikání a obecně financí. Později člověk mohl najít různé články na sociálních sítích, spousta lidí sdílela své příběhy, jak do neznámé komodity investovali pouze pár dolarů a nyní mají díky těmto měnám třeba na nové auto. Čím více se objevovalo zpráv a povědomí rostlo tím více se objevovalo i podvodníků, kteří prodávali vysoce nad cenou své kryptoměny obyčejným lidem.
finanční koncept
Bylo to tak jednoduché, lidé, kteří nevěděli, jak nakoupit kryptoměnu raději zaplatili přeprodejcům, kteří jim za vysoké ceny prodávali malé množství kryptoměn.
To ale nebylo všechno, kryptoměny se později ze sociálních sítí dostali i do médií jak na internetu, tak v televizi, a dokonce i do tisku a v tu chvíli nastal ten pravý „boom”.Lidé naprosto šíleli, každý si chtěl urvat co nejvíce pro sebe, stát se pohádkově bohatým. Jenže jako všechno i zde se objevil malý háček, kromě překupníků a podvodných směnáren s kryptoměnami lidé doplatili také na neznalost. Kryptoměny sice dlouho rostly ohromným tempem, jenže pak přišel pád a daný pád nejvíce postihl právě obyčejné a většinou investování neznalé lidi. Nic nebylo platné, že přední ekonomové a banky od investic do kryptoměn varovaly. Lidé lačni po jednoduchém výdělku se nechali strhnout a mnozí toho ještě dlouho budou litovat.
nešťastný stařík
Závěrem tedy důležité upozornění, každá mince má dvě strany a není vše tak jak se jeví. Peníze nerostou na stromě a nikdo Vám je nedá jen tak zadarmo. Stejné je to s kryptoměnami, ano jsou tací, co na nich pohádkově zbohatli, ale jsou i případy opačné, kdy kryptoměny lidem zničili život. Pokud byste se tedy mermomocí museli nechat strhnout trendem kryptoměn, investujte obezřetně a raději méně, než abyste jednou neuváženosti a vidiny velkých peněz litovali. A jak se říká, lepší míti vrabce v hrsti než holuba na střeše.