Hračky pro dítě, které dosáhne hranice jednoho roku, není zase až tak jednoduché vybrat. Co se líbí dospělému, nemusí zaujmout také dítě a naopak. Proto prvorodiče či bezdětní příbuzní mohou být v množství nabízených možností naprosto ztraceni. Zde je několik typů, které fungují u převážné většiny ratolestí:

  • Interaktivní

Tento typ prostě musí zaujmout. A to ať už světýlky, zvuky či veselými barvami. Jsou vybaveny různými říkadly, písničkami, obrázky či jednoduchými slovy, které pomohou s prvními slůvky a učí je nové poznatky.

robot-2701312_1280

  • Chodítko

Chodící pomocníci jsou také dobrou volbou. Ať už se jedná o klasické chodítko nebo odrážedlo pro roční dítě, které je nízké a stabilní. Tyto nástroje totiž dokážou naučit stabilitě, která se bude hodit v pokročilejším věku při přechodu na kolo.

  • Nákupní vozík či jiná „tlačitelná“ vozítka

Malé dítko musí být neustále v pohybu, který tento typ podpoří. Naučí je větší jistotě při pohybování a chůzi.

childrens-bike-1776187_1280

  • Hračky na tyči

Jedná se o většinou o zvířátko, které hýbe rukama a nohama, zvoní rolničkami či vydává jiný zvuk. Většinou bývají ze dřeva.

  • Plyšáci

Ovšem nejedná se o monstrózní podobu jakéhokoliv zvířete, které jsou lidé obvykle schopní dávat. Velikost daného zvířátka musí být tak akorát na obejmutí do dětských ruček. Pozor je nutné dát také na to, aby šel dobře vyprat. Pokud ale víme, že dítě již má plyšáků sbírku, nepřidávejme další – většinou končí nevyužité v nějaké krabici či na polici.

  • Puzzle

Zkoumání tvarů k tomuto období patří. Později pak dojde ke skládání jednotlivých kousků do sebe, což zase posune dovednosti dítěte o kus dopředu.

  • Klíče, ovladače, mobil

Nejedná se sice o hračky jako takové, ale naše ratolesti tyto věci velmi zajímají. Zkuste jim proto koupit co nejautentičtější verzi, protože už se nedají opít rohlíkem a musí věřit, že se skutečně jedná o „pravé“ nástroje.