V současné době není nijak snadné se seznámit. Lidé jsou hodně zaměstnaní. Paradoxně platí, že mnohé vztahy si lidé začnou na svém pracovišti. Pokud byste rádi navázali v zaměstnání vztah, určitě byste si měli najít smíšené pracoviště, kde je dostatečné množství mužů a žen. Samozřejmě za předpokladu, že nepreferujete stejné pohlaví.
 pár na procházce
Mnoho lidí dnes k seznámení využívá internetové seznamky.Bylo to tak vždycky. Dříve se lidé seznamovali prostřednictvím inzerátů. Rozdíl je v tom, že za inzeráty se lidé styděli, bylo to tak nějak nepřirozené, člověk, který se seznamoval přes inzerát, byl vnímán druhými tak trochu divný. Dnes je to jiné. Kdo se seznamuje přes seznamku, není divný, tento způsob je považovaný za úplně normální a přirozený.
 blondýna u notebooku

Placené i neplacené možnosti

Na internetu najdeme celou řadu seznamek. Některé jsou neplacené, některé placené. Některé webové stránky jsou primárně seznamkami, ovšem můžeme se setkat třeba s tím, že některý portál nabízí příležitost k seznamování.
Seznamovací kanceláře nenabízí jen inzerci. Nabízejí například i různé pobyty pro seznámení.
 
Jaké jsou výhody placených a neplacených seznamek?Hlavní výhodou u neplacené seznamky je samozřejmě to, že je zadarmo a nemáte vlastně co ztratit. Nejsou zde ani kladeny nároky na ověřování osoby u registrace. To samozřejmě přináší riziko neseriózního jednání. V tomto ohledu je bezpečnější placená seznamka, kde se jednotliví členové ověřují. Jedná se také o seznamku, která cílí na konkrétní skupiny. Například někteří lidé hledají zásadně mezi takzvanou lepší společností, někteří cíleně vyhledávají intelektuálně založené lidi. Samozřejmě nezanedbatelný význam mají speciální seznamky, které cílí na LGBT komunitu. Samostatnou kapitolou pak je erotická seznamka. Celá řada lidí nehledá vážný vztah, ale jen radovánky. Velmi často jsou uživateli tohoto druhu seznamek ženatí muži a vdané ženy, které hledají zpestření.