Zahrát si jednou za čas nějakou počítačovou hru rozhodně není vůbec nic špatného, ale občas by to chtělo i nějakou změnu, kupříkladu únikovou hru.

Hrajte kvalitní hry a v reálném světě. Rozšíří se vám obzory

Když se řekne hra, většina mladých lidí si představí bednu, monitor a klávesnici, případně ovladač a televizní přijímač. Je to dáno tím, že hry se už dnes nehrají s příteli u jednoho stolu nebo někde venku, ale prostřednictvím počítačových sestav. Nikdo samozřejmě neříká, že je to nějaké zlo, ale určitě byste si na to měli dát pozor. Být až příliš často ve virtuálních světech vám totiž může škodit. Pokud hrajete jen jednou za čas a prokládáte to i jinými volnočasovými aktivitami, pak je vše v pořádku. Problém nastává až ve chvíli, kdy se od počítače nehnete denně celé hodiny. V takovém případě byste už měli trochu zpozornit.

Puzzle s nářadím

Existují totiž i jiné hry, které jsou obdobně zábavné jako ty počítačové, jen vy je nikdy nepoznáte, jelikož budete neustále sedět před monitorem. A přitom by vás mohli bavit a v mnoha ohledech obohatit daleko více než počítačové tituly. Dobrým příkladem je escape game Pardubice enigmaescape.cz, která má velice mnoho příznivců. A i těch, kteří notnou dávku volného času tráví ve virtuálních světech.

Složitý hlavolam

Obsah této hry působí na první pohled trochu nudně, musíte se dostat z jedné jediné místnosti, a to bez použití jakéhokoliv násilí. Pro někoho, kdo denně zlikviduje minimálně tři invaze mimozemšťanů na naši planetu to asi musí připadat jako extrémní nuda, ale nic není vzdálenějšího pravdě. Jedná se o nesmírně zábavnou záležitost, která dokáže poskytnout dostatečné zadostiučinění lidem, kteří rádi používají svůj intelekt. A tady ho budete používat opravdu hodně.

Záhady a hádanky

Svou hlavu budete muset využívat hlavně k rozluštění různých hádanek a hlavolamů. Popravdě řečeno, pro jednoho člověka je to až moc. Proto si můžete s sebou vzít i pár kamarádů, případně rodinných příslušníků, kteří vám mohou s luštěním těchto hádanek hodně pomoci. Vzhledem k tomu, že zde nenarazíte na žádné sexuální výjevy ani násilné scény, můžete bez obav angažovat i nějaké ty nezletilce.